*4η αγωνιστική

*GG & over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 1,5 ημίχρονο στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΑΡΜΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Νάπολι. Ο Μπονί με πέναλτι έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (19′) που έμειναν με δέκα στο 75′, λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Σουζούκι. Τα δεδομένα ανέτρεψαν οι Λουκάκου (90+2′) και Ανγκισά (90+6′).

Εντυπωσίασε τους πάντες με τις θανατηφόρες αντεπιθέσεις και τη μεσοεπιθετική ποιότητά της στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος. Πέταξε δύο βαθμούς στο “Ennio Tardini” απέναντι στη Φιορεντίνα στην πρεμιέρα (1-1) πληρώνοντας τις πολλές και σημαντικές ευκαιρίες που δημιούργησε, προτού επικρατήσει της Μίλαν στο ίδιο γήπεδο με 2-1.

Πριν την διακοπή για τις Εθνικές προηγήθηκε στο “Diego Armando Maradona” με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπονί, ωστόσο δεν υπολόγιζε στην πέρα για πέρα ανόητη κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο τερματοφύλακας Σουζούκι, γεγονός που επέτρεψε στη Νάπολι να ανατρέψει τα δεδομένα στη μεταξύ τους αναμέτρηση. Θυμίζουμε πως στην έναρξη της σεζόν η Πάρμα τέθηκε νοκ άουτ από τον 1ο γύρο του Κυπέλλου Ιταλίας από την Παλέρμο.

“Δεν πρέπει να αλλάξουμε αγωνιστικό πλάνο κόντρα στην Ουντινέζε. Έχουμε έναν ξεκάθαρο στόχο, πρέπει να ακολουθήσουμε το μονοπάτι που έχουμε ξεκινήσει”, υπογράμμισε ο προπονητής Πέκια. Κάτω από τα γκολπόστ θα βρεθεί ο Τσιτσισόλα, για μία θέση στο κέντρο “μάχονται” Οσόριο και Μπάλογκ. Δεν αλλάζει κάτι στην επιθετική τριπλέτα Μαν – Μπονί – Μιχαΐλα.

ΠΑΡΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Κόμο. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μπρένερ στο 43′. Σε πέναλτι αστόχησαν οι φιλοξενούμενοι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων (Κουτρόνε).

Πέρα για πέρα εντυπωσιακό κρίνεται το ξεκίνημα της Ουντινέζε στη σεζόν, αν αναλογιστούμε πως πέρσι πάλεψε μέχρι τέλους για την αποφυγή του υποβιβασμού. Αφού προκρίθηκε στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Ιταλίας επί της Αβελίνο με “τεσσάρα”, επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Μπολόνια (1-1) και στη συνέχεια πέταξε νοκ άουτ Λάτσιο (2-1) και Κόμο (1-0) στο “Bluenergy Stadium”.

Με αντίπαλο την τελευταία πριν από δύο βδομάδες ο αντίπαλος πορτιέρο φέρει τεράστια ευθύνη για το μοναδικό γκολ, ενώ στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Οκόγε ο Κουτρόνε. “Μας περιμένει μία ιδιαίτερα σκληρή αντίπαλος, ωστόσο θέλουμε να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε αγωνιστικά”, υπογράμμισε χαρακτηριστικά ο προπονητής Ρούνιαϊτς.

Την ποινή τιμωρίας του εξέτισε ο Καμαρά που θα επιστρέψει στο βασικό σχήμα, στο άλλο άκρο θα βρεθεί ο Εχιζίμπουε. Δεν είναι διαθέσιμος ο Αλέξις Σάντσες. Θέση στην αμυντική τριπλέτα διεκδικεί ο Καμπασελέ που ενδέχεται να αφήσει στον πάγκο τον Κρίστενσεν.

▶️ Δες το BET BUILDER προγνωστικό για τον αγώνα Πάρμα – Ουντινέζε από τους Betarades!