*Από 19 σερί νίκες επί του Παναιτωλικού έρχεται ο ΠΑΟΚ ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Από 9/12 μεταξύ τους Over 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

➡️ Δείτε τα Προγνωστικά Super League σήμερα!

ΠΑΟΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-0 επί της Σάμροκ Ρόβερς για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ. Το 1-0 με αυτογκόλ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, το 2-0 ήρθε στο 47’ απ’ τον Τάισον, η Σάμροκ έμεινε με δέκα παίκτες απ’ το 52’. Στο 67’ το 3-0 απ’ τον Κωνσταντέλια, το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε απ’ τον Μπάμπα στις καθυστερήσεις, ο ΠΑΟΚ είχε και χαμένο πέναλτι.

Έκανε… χαβαλέ στο πρώτο ματς για τα πλέι-οφ του Γιουρόπα Λιγκ, έδειξε απευθείας στη Σάμροκ Ρόβερς ότι δεν έχει καμία ελπίδα, το τελικό 4-0 τα λέει όλα για την εικόνα της αναμέτρησης. Ο δικέφαλος μπορεί να σκόραρε με τυχερό τρόπο στο φινάλε του πρώτου μέρους, αλλά νωρίτερα είχε φτιάξει ήδη αρκετές ευκαιρίες, είχε καλό ρυθμό, δημιουργία και ανέβαζε ταχύτητα όποτε ήθελε. Η Σάμροκ κατέρρευσε στο δεύτερο 45λεπτο, το 2-0 ήρθε γρήγορα, λίγο αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες, από εκεί και έπειτα ο ΠΑΟΚ έκανε πάρτι, σκόραρε άλλες δύο φορές και έχασε πέναλτι!

«Πρέπει να είμαστε σοβαροί και στο δεύτερο ματς. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και στο δεύτερο ματς και φυσικά να πάμε με την ίδια νοοτροπία σε όλη τη σεζόν. Είναι ένα σύνολο παικτών που αγωνίστηκε μαζί πέρσι, ξέρει ο ένας τον άλλο. Ξέρω πως πρέπει να παίρνουμε ρίσκο και να βάζουμε και τους νέους παίκτες μας. Και πέρσι το κάναμε αυτό μέχρι τον Φλεβάρη και μετά χάσαμε δυο τρεις εξ αυτών», είπε ο κόουτς Λουτσέσκου, που παρέταξε ενδεκάδα με αποκλειστικά παίκτες απ’ την περσινή ομάδα.

Δεύτερη σερί νίκη για τον ΠΑΟΚ μετά το εντός έδρας 3-2 επί του Πανσερραϊκού στην πρεμιέρα, εκεί η εικόνα του δεν ήταν καλή, επικράτησε χάρη στην ποιότητα του, είχε αρκετά ζητήματα ανασταλτικά. Ίσως έπαιξε το τελευταίο του ματς με τη φανέλα του ΠΑΟΚ ο Κουλιεράκης, που θα συνεχίσει στη Βόλφσμπουργκ, πλέον ο δικέφαλος αναζητά δύο στόπερ. Ανακοινώθηκε η απόκτηση του αριστερού μπακ, Τζόναθαν Γκόμες, κάτι που μάλλον φέρνει τον Ράφα Σοάρες στην έξοδο. Εκτός ο Μπράντον Τόμας, δεν είναι στην αποστολή ο Κουλιεράκης.

ΠΑΟΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3.5 τα 5/6 φετινά παιχνίδια του ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

*Δέχτηκε γκολ στα 4/6 φετινά ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στη Λαμία. Το γκολ ο Βλαχομήτρος στο 65’. Με δέκα παίκτες απ’ το 13’ ο Παναιτωλικός λόγω αποβολής του Σιελή, έμεινε με δέκα παίκτες και η Λαμία στο 82’. Στο 89’ ο Παναιτωλικός έχασε πέναλτι, είχε δύο ακυρωθέντα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Δεν άξιζε να χάσει στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, «πλήρωσε» το γεγονός ότι έμεινε νωρίς με δέκα παίκτες, ακόμη και έτσι στο φινάλε είχε χαμένο πέναλτι. Οι ισορροπίες άλλαξαν μόλις στο 13’, όταν ο Παναιτωλικός έμεινε με δέκα παίκτες, αλλά η Λαμία επιθετικά δυσκολευόταν να δημιουργήσει καταστάσεις. Ο Παναιτωλικός είχε δύο ακυρωθέντα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η Λαμία κράτησε περισσότερο την μπάλα, βρήκε το γκολ στο 65’, στο φινάλε χρειάστηκε και τη βοήθεια της τύχης, καθώς το πέναλτι του Παναιτωλικού σταμάτησε στο δοκάρι.

«Νομίζω πως δικαιούμασταν και με το παραπάνω το γκολ. Ήταν ένα παιχνίδι που δεν μας πήγαινε από την αρχή, είχαμε την αποβολή νωρίς, η προσπάθεια που έγινε από τους παίκτες ήταν πολύ μεγάλη. Θεωρώ πως το αποτέλεσμα, αδικεί πάρα πολύ την εμφάνιση μας, γιατί γίναμε πάρα πολύ επικίνδυνοι και πιο παραγωγικοί από τον αντίπαλο», είπε ο κόουτς Πετράκης. Ο Έλληνας κόουτς παρέταξε την ομάδα του με 3-5-2, λογικά το ίδιο θα επιλέξει και σήμερα, την είδε να φτιάχνει φάσεις κυρίως από στατικές φάσεις, δυσκολεύτηκε σε κανονική ροή αγώνα, ενώ είχε θέματα στις επιστροφές.