*20η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Βιτόρια – Παλμέιρας 0-1

* Η Παλμέιρας είναι αήττητη εντός έδρας από την Βιτόρια, με εννιά νίκες σε 10 αγώνες, οι εφτά μαζί με over 2,5.

➡️ Τα Προγνωστικά Βραζιλίας σήμερα.

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Παλμέιρας λύγισε λίγο πριν το τέλος και τελικά έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Φλουμινένσε, με τέρμα του Αρίας στο 87ο λεπτό.

Για μία ακόμη φορά το “Maracana” δεν αποδείχθηκε φιλόξενο για την Παλμέιρας, αφού έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Φλουμινένσε. Και εκεί γνώρισε μόλις την έκτη ήττα της σεζόν, αφού μέσα στο 2024 έχει σε 44 αγώνες, έξι ήττες, εκτός από Σάντος, Μποταφόγκο, Φορταλέζα και Φλουμινένσε και εντός από Ατλέτικο Παραναένσε και Ιντερνασιονάλ, με 27 νίκες στο ίδιο διάστημα.

Επειδή όμως οι δύο εξ αυτών των ήττων ήρθαν στα τρία τελευταία παιχνίδια της, υποχώρησε στην τρίτη θέση του εθνικού πρωταθλήματος, στο -4 από την κορυφή, πάντα με την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

Πάντως στο γήπεδό της έχει εφτά συνεχόμενες νίκες, οκτώ στα εννιά τελευταία παιχνίδια που παραμένει αήττητη εκεί.

Παλμέιρας Στατιστικά

*6/8 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*12/19 N/G εκτός έδρας.

ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΠΑΪΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βιτόρια Μπαϊα έχασε 1-2 εντός έδρας από την Φλαμένγκο, με γκολ του Καρλίνιος στις καθυστερήσεις. Νωρίτερα είχε ισοφαρίσει με τον Εβεράλντο στο 75’ το γκολ του Αρασκαέτα στο 39ο λεπτό.

Η Βιτόρια Μπαϊα έχασε και από την Φλαμένγκο με 1-2 εντός έδρας, επιβεβαιώνοντας το αγωνιστικό της ντεφορμάρισμα. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη της ήττα, έκτη στους εφτά τελευταίους αγώνες που έχει και μία νίκη, στο γήπεδό της.

Μακριά από αυτό έχει κερδίσει μόνο την ουραγό Φλουμινένσε στο εθνικό πρωτάθλημα, η μοναδική της νίκη εκτός στα 11 τελευταία παιχνίδια, με εφτά ήττες στο ίδιο διάστημα.

Εξακολουθεί να παλεύει για την παραμονή της, βρέθηκε πλέον εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -2 από μία θέση παραμονής, αλλά με δύο φοβερά μειονεκτήματα. Το ένα πώς έχει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας και το άλλο πώς έχει παίξει όλα τα παιχνίδια της.