* 15η αγωνιστική

* No Goal & Under 2.5 τα 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Κοριτίμπα. Ο Νίκολας (32’) άνοιξε το σκορ για την Παϊσαντού και ο Ρονιέρ (45+1’) ισοφάρισε για την Κοριτίμπα.

Στα καλύτερά της μέσα στην σεζόν η Παϊσαντού, την Κυριακή πήρε πολύτιμο εκτός έδρας βαθμό συμπληρώνοντας 5 παιχνίδια δίχως ήττα (2-3-0) για να πάει στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη.

Μοιρασμένη η κατοχή (52-48%) και οι τελικές προσπάθειες (8-8) στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, αλλά η Παϊσαντού ήταν πιο επικίνδυνη, είχε ευκαιρία και για δεύτερο γκολ πριν την ανάπαυλα, στην οποία άξιζε να πάει προηγούμενη.

Δεν άλλαξε η εικόνα του ματς από πλευράς κυκλοφορίας στο δεύτερο μέρος, ουδείς ρίσκαρε τακτικά και το ματς κύλησε “σβηστά” προς την ισοπαλία.

Αγαπημένο της αποτέλεσμα η ισοπαλία μπρος στο κοινό της, παραμένει αήττητη στο τρέχον πρωτάθλημα, αλλά με μόλις μία νίκη (1-5-0)!

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΣΕΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Σάντος. Ο Οτέρο πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 24ο λεπτό και στο 61’ αποβλήθηκε ο Φερέιρα της Σάντος.

Άμεση επιστροφή στις ήττες για την Σεαρά που απογοητεύει ως ένα από τα φαβορί για άμεση επιστροφή στην 1η κατηγορία.

4η αποτυχία στα 6 τελευταία παιχνίδια της αυτή της περασμένης Παρασκευής στη δυνατή μονομαχία με την ποιοτική Σάντος, στο ντεμπούτο του κόουτς Κόντε.

Αγωνιστικά δεν υστέρησε απέναντι στο φαβορί της κατηγορίας, είχε την κατοχή (61%) σε μεγάλα κομμάτια του αγώνα και σούταρε 21 φορές, αλλά έλειψαν οι καθαρές ευκαιρίες (1.03 xGoals). Μοιραίος ο κίπερ Ρίτσαρντ, αντέδρασε λάθος σε απευθείας εκτέλεση φάουλ για να δεχθεί το καθοριστικό γκολ.

Στα τρία τελευταία ταξίδια της γνώρισε ισάριθμες ήττες, με 7 γκολ παθητικό, το μοναδικό της διπλό το πέτυχε στις 11 Μαΐου και σήμερα θα ψάξει να ρεφάρει για να μην απομακρυνθεί κι άλλο από την 4αδα (-4).