7η αγωνιστική

*Η Πάφος επικράτησε και στα πέντε συνολικά εντός της με αντίπαλο την Καρμιώτισσα.

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Ένωσης Παραλιμνίου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 29ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Ζάιρο (75′) και Γκόλνταρ (88′). Με οκτώ παίκτες τελείωσαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι.

Αήττητη παραμένει η Πάφος στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα, με πέντε νίκες στις έξι πρώτες στροφές. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο φιλοξενήθηκε από την Ένωση Παραλιμνίου, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2.

Σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και αφού έχασε κάποιες καλές στιγμές, βρέθηκε πίσω κόντρα στη ροή και στα μέσα του ημιχρόνου. Συνέχισε να πιέζει όμως και να έχει επιθετική πρωτοβουλία, χρειάστηκε όμως να αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα, πριν φτάσει εν τέλει στην ανατροπή στα τελευταία λεπτά. Να σημειωθεί ότι η αντίπαλος τελείωσε με οκτώ παίκτες το ματς.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες, μετά και το εντός 1-1 με τον Άρη Λεμεσού, οπότε και είναι μόνη πρώτη μέχρι τώρα. “Ο αντίπαλος περιορίστηκε στην φάση που πέτυχε το γκολ του, εμείς μπορούσαμε να σκοράρουμε πιο νωρίς. Μας άξιζε η νίκη και οι τρεις βαθμοί”, δήλωσε ο Ισπανός τεχνικός, που συμπλήρωσε κάρτες και θα εκτίσει τιμωρία σήμερα.

Την ερχόμενη Πέμπτη (24/10), θα υποδεχθεί τη Χάιντενχαϊμ στην ουδέτερη Λεμεσό, για τη δεύτερη αγωνιστική της league phase στο φετινό Κόνφερενς Λιγκ.

Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί του Απόλλωνα Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Γιούση στο 33ο λεπτό, για να βρει και δεύτερο τέρμα στο 59′ με τον Πόθο.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Καρμιώτισσα, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική και στο ντεμπούτο του Μάουρο Καμορανέζι υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Λεμεσού, του οποίου και επικράτησε με 2-0.

Σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους ήταν αρκετά ισορροπημένο, με ευκαιρίες και για τις δυο πλευρές. Ωστόσο, η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη σε αυτές που δημιούργησε και σκόραρε από μια φορά σε κάθε ημίχρονο, ενώ και αμυντικά έβαλε δύσκολα στην αντίπαλο της. Είχε δοκάρι στα τελευταία λεπτά και για τρίτο τέρμα.

“Μετά από δύο προπονήσεις που έκανα μαζί τους έπαιξαν φανταστικά, έπαιξαν με ένταση και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη”, δήλωσε μετά το παιχνίδι ο Ιταλός τεχνικός. Μετά από τρεις εβδομάδες στις τάξεις της ομάδας, ο τεχνικός διευθυντής Σίμος Ταραπουλούζης αποτέλεσε παρελθόν.