*29η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Ούλσαν – Πόχανγκ Στίλερς 1-0, Πόχανγκ Στίλερς – Ούλσαν 2-1

*Η Ουλσάν παρέμεινε αήττητη στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα, με δύο νίκες.

ΟΥΛΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: H Ουλσάν έφερε ισοπαλία 2-2 εντός έδρας με την Γκουανγκζού, αν και προηγήθηκε δύο φορές, με τον Γιονγκ – Έουν Λι στο 13’ και τον Ματέους Σάλες στο 54ο λεπτό. Αμφότερες ισοφαρίστηκε από τον Χου – Σέονγκ Οχ στο 47’ και στο 90’.

Η Ουλσάν έφερε ισοπαλία 2-2 με την Γκουανγκζού, με γκολ που δέχθηκε στο τελευταίο λεπτό, αλλά ήταν παιχνίδι κυπέλλου και έχοντας κερδίσει στον πρώτο αγώνα εκτός, πήρε την πρόκριση για τον τελικό, εκεί που θα αντιμετωπίσει τη σημερινή της αντίπαλο!

Αυτή ήταν η πρώτη της ισοπαλία έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες, ενώ ειδικά στο γήπεδό της δεν κερδίζει εδώ και δύο παιχνίδια, έχοντας πέντε νίκες στα 10 τελευταία εντός, όλες με ίδιο σκορ (1-0)!

Γενικώς σε 20 αγώνες στην έδρα της το 2024, έχει πετύχει 13 νίκες, έχοντας χάσει μόνο από τις Σουγόν και Γκουανγκζού.

Φυσικά εκτός από το κύπελλο, διεκδικεί και το πρωτάθλημα, εκεί που είναι στην δεύτερη θέση, στο -2 από την κορυφή, ενώ είναι στο +11 από την έβδομη θέση. Και διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, μαζί με την Σεούλ.

Ουλσάν Στατιστικά

*9/11 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/10 συνεχόμενα N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΠΟΧΑΝΓΚ ΣΤΙΛΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Πόχανγκ Στίλερς κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γιεγιού Γιουνάιτεντ, με τέρμα του Γέονγκ – Γον Έο στο 81’. Είχε προηγηθεί με τον Γιάε – Γιουν Αν στο 5’, πριν ισοφαριστεί από τον Ρέις στο 23ο λεπτό.

Η Πόχανγκ Στίλερς κέρδισε 2-1 εντός έδρας στον επαναληπτικό ημιτελικό κυπέλλου την Γιεγιού Γιουνάιτεντ, περνώντας στον τελικό, εκεί που θα αντιμετωπίσει τη σημερινή της αντίπαλο και θα έχει την ευκαιρία να υπερασπιστεί τον τίτλο της.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε τέσσερις ήττες. Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει μόνο μία νίκη και τρεις ισοπαλίες στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Και στο πρωτάθλημα τα τελευταία αποτελέσματα την έχουν αφήσει αρκετά πίσω, στην έκτη θέση, αλλά βρίσκεται στο -6 από την κορυφή, ενώ είναι στο +7 από την έβδομη.