*Μετρούν 6/11 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στη Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς. Το 0-1 ο Στρουντ στο 6’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Μανοέλ με πέναλτι στο 24’. Το 1-2 ο Πέδρο Σάντος στο 45’ για την Ουάσινγκτον, το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 78’ απ’ τον Χάρπερ. Με δέκα παίκτες απ’ το 20’ η Ουάσινγκτον.

Στάθηκε «όρθια» στο εκτός έδρας ματς με τη Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς την περασμένη αγωνιστική, πήρε το 2-2, παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο από πολύ νωρίς. Προηγήθηκε στο 6’, αλλά στο 20’ έμεινε με παίκτη λιγότερο, στο 24’ ήρθε το 1-1. Προηγήθηκε ξανά η Ουάσινγκτον λίγο πριν το ημίχρονο, ήταν λογικό να δεχτεί ιδιαίτερη πίεση στο δεύτερο 45λεπτο, δεν κατάφερε να αντέξει μέχρι το φινάλε και μοιραία ισοφαρίστηκε, λίγο έλλειψε να δεχτεί και τρίτο γκολ. Θετικό το αποτέλεσμα, ειδικά απ’ τη στιγμή που ερχόταν από τρεις διαδοχικές ήττες και η ψυχολογία της είχε πειραχτεί. Ένατη σερί αγωνιστική που δεν κερδίζει η Ουάσινγκτον, έχασε έξι φορές σ’ αυτή τη σειρά αγώνων (0-3-6), τελευταία νίκη το εκτός έδρας 3-2 επί της Ατλάντα στις 12 Μαΐου. Μετρά μόλις τρεις νίκες σε 20 ματς (3-8-8), καταλαμβάνει την 13η θέση της Ανατολής. Επιστρέφει ο Ακινμπόνι (Αμυντικός, 4).

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 11/17 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 12/17 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΝΣΙΝΑΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Ντάλας. Το γκολ ο Ορεγιάνο στο 47’.

Δεν έκανε τρομερή εμφάνιση στο εκτός έδρας παιχνίδι με το Ντάλας, αλλά πήρε το μάξιμουμ. Υπέφερε στο πρώτο ημίχρονο, το Ντάλας ήταν καταφανώς ανώτερο, είχε αρκετές τελικές και ευκαιρίες να προηγηθεί. Το γκολ ήρθε με την έναρξη του δεύτερου μέρους για το Σινσινάτι, που πήρε ψυχολογία και διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση, το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε. Επιστροφή στις νίκες μετά το εντός έδρας 1-2 απ’ τη Νιου Ίνγκλαντ, νωρίτερα πήρε δύο σερί νίκες κόντρα σε Φιλαδέλφεια (4-3 εντός) και Σαν Χοσέ (2-4 εκτός), μετρά ρεκόρ 4-0-2 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Μετρά ρεκόρ 13-3-4 σε 20 αγωνιστικές, με 42 πόντους είναι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Ανατολής. Επιστρέφει ο Ενγουμποντό (Μέσος, 17).