*15η αγωνιστική

*4/4 G/G τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλτρινχαμ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Γκέιτσχεντ, αν και προηγήθηκε στο 20’ με πέναλτι του Κρόφορντ. Όμως ισοφαρίστηκε και βρέθηκε και πίσω στο σκορ από τέρματα των Μπάτερφιλντ (32’), Οσένι (40’), πριν ισοφαρίσει με τον Νιούτον στο 86ο λεπτό.

H Όλτρινχαμ συνεχίζει στον ίδιο “ρυθμό”, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εντός έδρας με την Γκέιτσχεντ, φέρνοντας τέταρτη συνεχόμενη ισοπαλία! Βέβαια ήταν η πρώτη για το πρωτάθλημα, με τις άλλες τρεις να είναι για διαφορετικούς θεσμούς!

Με αυτό το αποτέλεσμα επέκτεινε και το αήττητο της έδρας της στους εφτά αγώνες, αλλά με πέντε ισοπαλίες και δύο μόλις νίκες, ενώ γενικώς έχει χάσει εντός φέτος μόνο από την Ίστλεϊ.

Πάντως το ξεκίνημα της σεζόν δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί καλό, για μία ομάδα που άλλαξε στάτους εδώ και δύο χρόνια, από ερασιτεχνικό σωματείο σε επαγγελματικό, με απώτερο στόχο την άνοδο και πέρυσι τερμάτισε στην τέταρτη θέση της κανονικής περιόδου.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση του, μένοντας λίγο πίσω, στο -4, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου.

Στατιστικά

*10/13 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/13 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μέιντενχεντ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Μπαράτ στο 31ο λεπτό, ισοφαρίζοντας με τον Κάμπελ στο 68ο λεπτό.

Η Χάρτλπουλ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μέιντενχεντ, δεύτερη ισοπαλία στα τρία τελευταία παιχνίδια που δνε έχει κάποια νίκη, με τα δύο προηγούμενα να είναι για το κύπελλο.

Μακριά από το γήπεδο της, ενώ ξεκίνησε με τρεις νίκες στα τέσσερα πρώτα παιχνίδια της, δεν έχει κερδίσει στα τέσσερα τελευταία, με τρεις ήττες, πριν την ισοπαλία στο πιο πρόσφατο.

Πλέον έχει κατρακυλήσει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 17η θέση του, στο -2 από την σημερινή της αντίπαλο!

Συνεχίζει με υπηρεσιακό τεχνικό τον Λένι Λόρενς, ο οποίος δήλωσε πώς η ομάδα του μπορεί να φτάσει μέχρι τα πλέι οφ για την άνοδο!