*7η αγωνιστική

* Τρεις σερί νίκες της Όλτρινχαμ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλτρινχαμ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Όλνταμ, ισοφαρίζοντας με τον Λίνεϊ στο 68’ το γκολ που δέχθηκε από τον Νόργουντ στο 23ο λεπτό.

H Όλτρινχαμ έφερε την πρώτη φετινή της ισοπαλία, με 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Όλνταμ, αποφεύγοντας μία τρίτη σερί ήττα, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να κερδίσει.

Δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί καλό το ξεκίνημα της σεζόν γι’ αυτήν, έχοντας μόλις δύο νίκες μετά από έξι αγωνιστικές και τρεις ήττες στο ίδιο διάστημα. Για ένα σωματείο που μετατράπηκε σε επαγγελματικό από ερασιτεχνικό εδώ και δύο χρόνια.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού. Το πρόβλημα της δείχνει να είναι στην επίθεση, αφού μόνο μία ομάδα έχει βάλει λιγότερα γκολ από αυτήν στο πρωτάθλημα.

Όλτρινχαμ Στατιστικά

*4/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/6 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΕΜΠΣΦΛΙΤ ΓΙΟΥΝ.

Προηγούμενο ματς: Η Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Χάλιφαξ, με τέρμα που δέχθηκε από τον Καπέλο μόλις στο τρίτο λεπτό, χωρίς να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλο της ως το τέλος.

Η Έμπσφλιτ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Χάλιφαξ, γνωρίζοντας την πέμπτη της ήττα στους έξι πρώτους αγώνες, αναζητώντας ακόμη την πρώτη νίκη στη σεζόν.

Όπως είναι λογικό, έχοντας μόνο ένα βαθμό ως τώρα, παραμένει ουραγός, ενώ έχει και τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, παρόλο που υπάρχει παιχνίδι στο οποίο κράτησε το μηδέν στην εστία της!

Τώρα τελευταία το πρόβλημα είναι το σκοράρισμα, αφού δεν έχει σκοράρει στους τρεις τελευταίους αγώνες, έχοντας βάλει γκολ και στα τρία πρώτα παιχνίδια της.

Ο προπονητής της, Ντάνι Σερλ, παραδέχθηκε πώς υπάρχει πίεση στην ομάδα του, αλλά αισιοδοξεί πώς θα καταφέρουν να γυρίσουν την κατάσταση.