*7η αγωνιστική

*Τρία σερί G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ κέρδισε 4-3 εντός έδρας την Μέιντενχεντ, παίρνοντας προβάδισμα δύο φορές στο σκορ, με τον Χένρι στο 3’ και τον Σκοτ στο 57’, αλλά ισοφαρίστηκε από δύο τέρματα του Άμπραχαμ (11’, 59’). Αργότερα πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων, με τους Κορμπέτ (62’), Γκαντούρ (72’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Λοκό στο 78ο λεπτό.

Τα “σκωτσέζικα ντους” έχουν γίνει πλέον συνήθεια στους οπαδούς της Όλντερσοτ, μίας ομάδας ικανής για το καλύτερο και το χειρότερο. Ξεκίνησε τη σεζόν με ισοπαλία και από τότε μία κερδίζει και μία χάνει, με τελευταίο αποτέλεσμα τη νίκη με 4-3 εντός έδρας επί της Μέιντενχεντ! Επομένως αν συνεχιστεί αυτό το μοτίβο είναι η σειρά της ήττας!

Αλλά αγωνίζεται στο γήπεδό της, εκεί που παραμένει αήττητη, κερδίζοντας και ομάδες που θεωρούνται δυνατές, όπως οι Φόρεστ Γκριν, Όλνταμ.

Και έχει καταφέρει να χάσει δύο φορές μακριά από την έδρα της, από δύο νεοφώτιστες, τις Μπρέιντρι, Τάμγουορθ.

Όλντερσοτ Στατιστικά

*5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*5/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Γουόκινγκ, με τον Μίτσελ να ανοίγει και να κλείνει το σκορ στο πέμπτο και στο 88ο λεπτό, ενώ ο Χένρι στο 60’ πέτυχε το δεύτερο τέρμα της.

Η Ρότσντεϊλ πέτυχε επιτέλους την πρώτη της εντός έδρας νίκη φέτος, έπειτα από 2/2 ισοπαλίες εντός, κερδίζοντας 3-0 την Γουόκινγκ.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, τρίτη στο πρωτάθλημα, όλες έχοντας κρατήσει το μηδέν στην εστία της. Γενικά δέχεται δύσκολα γκολ, αν σκόραρε η ίδια πιο εύκολα, θα ήταν και πολύ καλύτερα.

Σε κάθε περίπτωση το φετινό της ξεκίνημα κρίνεται μέτριο προς καλό, ειδικά αφού είναι στην πρώτη επτάδα του βαθμολογικού πίνακα, στο -3 από την κορυφή και με την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.