*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κοπιαπό-Ο’Χίγκινς 1-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

Ο’ΧΙΓΚΙΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κόλο Κόλο με σκορ 3-1, στα πλαίσια του κυπέλλου Χιλής. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Πιζάρο στο 11’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αουζκούλ στο 12’. Το 2-1 πέτυχε ο Σεπέδα στο 76’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος στο 88’.

Πάλεψε η Ο’Χίγκινς, όμως δεν κατάφερε να περάσει από την έδρα της Κόλο Κόλο. Μπορεί να έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως βρήκε άμεσα «απάντηση» φέρνοντας το ματς στα ίσα. Στην επανάληψη υπέκυψε για ακόμα μία φορά, ενώ στα τελευταία λεπτά άφησε κενά ψάχνοντας την ισοφάριση, με αποτέλεσμα να δεχθεί και το γκολ που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα.

Εκτός του κυπέλλου πλέον, μοναδικός της στόχος είναι να μπορέσει να τερματίσει εντός εφτάδας, ώστε να αποκτήσει παραπάνω αγωνιστική δράση μέσω του Κόπα Σουνταμερικάνα την επόμενη σεζόν. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, άφησε θετικά στοιχεία στα ματς του κυπέλλου, αλλά έδειξε πως είναι ασταθής αμυντικά στα τελευταία δύο δυνατά ματς που έδωσε κόντρα στην Κόλο Κόλο.

Ο’Χίγκινς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΠΙΑΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κομπρεσάλ με σκορ 3-1, στα πλαίσια του κυπέλλου Χιλής. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κοέλιο στο 1’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 53’. Το 2-1 πέτυχε ο Κιντέρος στο 64’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κοέλιο με πέναλτι στο 77’ ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Κοπιαπό. Έμεινε με το «καλημέρα» πίσω στο σκορ, κάτι που έδωσε ψυχολογική ώθηση στους γηπεδούχους, οι οποίοι «καθάρισαν» το ματς στην επανάληψη. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Την απόλυτη προσοχή της στρέφει πλέον στο πρωτάθλημα και στο να πετύχει το μοναδικό της στόχο για φέτος που είναι η παραμονή. Βρίσκεται αυτή τη στιγμή εκτός της επικίνδυνης ζώνης, αλλά μόλις στο +1 από την 14η Αουντάξ Ιταλιάνο και τη 15η Κομπρελόα. Είναι η μοναδική ομάδα με διψήφιο αριθμό ηττών στο πρωτάθλημα, καθώς και χωρίς ισοπαλία ύστερα από την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου. Θέλει να εκκινήσει με το «δεξί» τις υποχρεώσεις της, μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αστάθειες των γηπεδούχων, αλλά θα πρέπει να δείξει κι εκείνη με τη σειρά της μεγαλύτερη σταθερότητα στα μετόπισθεν.