25η αγωνιστική

*Η Γουότερφορντ επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Ντροχέντα Γιουνάιτεντ.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ντροχέντα Γιουνάιτεντ – Γουότερφορντ 1-4

*Στον δεύτερο γύρο: Γουότερφορντ – Ντροχέντα Γιουνάιτεντ 4-2

➡️ Τα Προγνωστικά Ιρλανδίας σήμερα.

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Ντάνταλκ, για το κύπελλο. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Μπόλγκερ (17′) και Ντέιβιτς (73′), δεχόμενη τη μείωση στις καθυστερήσεις.

Έχει ξεχάσει για τα καλά τι πάει να πει νίκη η Ντροχέντα Γιουνάιτεντ, την οποία και αγνοεί εδώ και δέκα ματς πρωταθλήματος (0-3-7). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέβιν Ντόχερτι φιλοξενήθηκε από τη Ντάνταλκ, από την οποία και ηττήθηκε με 4-2 στο μεταξύ τους ντέρμπι. Σε ένα αρκετά ανοιχτό ματς ανάμεσα τους, είχε αρκετές ευκαιρίες, όμως ήταν άστοχη και απλά μείωσε δις σε 2-1 και 4-2 αντίστοιχα.

Παραμένει έτσι ουραγός στην κατάταξη, στο -9 από τη ζώνη παραμονής, έχοντας όμως και δυο παιχνίδια περισσότερα από την όγδοη Μποέμιανς. Από δυο ισοπαλίες και ήττες στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της στο πρωτάθλημα. Την περασμένη εβδομάδα, κέρδισε με 2-1 τη Ντάνταλκ, για το δεύτερο γύρο του κυπέλλου.

Ντροχέντα Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΟΥΟΤΕΡΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Κόκχιλ Σέλτικ, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο 13ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Άρουμπι (21′) και Μπερκ (47′).

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες η Γουότερφορντ, μετά και τις νίκες που πήρε επί των Ντάνταλκ (0-2 εκτός) και Σεντ Πάτρικς (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κιθ Λονγκ φιλοξενήθηκε από την Γκάλγουεϊ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Μπορεί το μεταξύ τους να ήταν ισορροπημένο από πλευράς ευκαιριών, ωστόσο δεν είχε απάντηση στο τέρμα που δέχθηκε στα μέσα του ημιχρόνου.

Μετά και από αυτή την αποτυχία, παραμένει στην τρίτη θέση και στο -10 από την πρωτοπόρο Σέλμπουρν. Ηττήθηκε στις 3/4 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε και μια νίκη (0-2 επί της Ντάνταλκ). Την περασμένη εβδομάδα, κέρδισε με 2-1 την Κόκχιλ Σέλτικ, για το δεύτερο γύρο του κυπέλλου.