*13η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην πρόσφατη ιστορία τους.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σουίντον, με τον Ολογού στο 58’ να ανοίγει το σκορ, ενώ παρόλο που ισοφαρίστηκε από Σμιθ στο 75’, πήρε τη νίκη με τέρμα του Άιρονσαϊντ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Ντονκάστερ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σουίντον, έστω και αν έκανε τα εύκολα δύσκολα, αφού χρειάστηκε ένα τέρμα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης για να τα καταφέρει.

Αυτή ήταν η τρίτη της νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, ενώ στο γήπεδό της έχει μόνο μία ήττα και πέντε νίκες ως τώρα.

Έχει ανέβει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -1 από την κορυφή και στο +5 από την όγδοη θέση που δεν συμμετέχει στα πλέι οφς για την άνοδο.

Ακόμη και έτσι πάντως, ο τεχνικός της, Γκραντ ΜακΚαν, θεωρεί πώς η ομάδα του θα έπρεπε να έχει πάρει περισσότερους βαθμούς!

Στατιστικά

*6/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*3/4 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Τρανμίρ, μειώνοντας απλά με τον Ντένις στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, έχοντας δεχθεί δύο γκολ νωρίτερα από τους Πάτρικ (75’), Σόντερς (80’).

Η Μπρόμλεϊ συνεχίζει να έχει πρόβλημα στο να κερδίσει, αφού μετά το πολύ καλό της ξεκίνημα ως νεοφώτιστη, με 2/2 νίκες στις πρώτες αγωνιστικές, έχει μείνει σε αυτές!

Αλλά και μετά από τρεις σερί ισοπαλίες που είχε φέρει, επέστρεψε στις ήττες, χάνοντας με 1-2 εντός έδρας από την Τρανμίρ, με γκολ που δέχθηκε πολύ αργά στις καθυστερήσεις!

Πλέον έχει συμπληρώσει 11 σερί αγώνες χωρίς νίκη, με έξι ήττες και πέντε ισοπαλίες. Ειδικά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και τέσσερις αγώνες, με δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Στο γήπεδό της έχει κερδίσει μόνο την Γουίμπλεντον, με τέσσερις ήττες σε οκτώ αγώνες.

Μέχρι στιγμής πάντως, οι δύο αρχικές νίκες, σε συνδυασμό με τις ισοπαλίες, την έχουν εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και έχει πλησιάσει στο +2 από αυτήν και είναι στην τελευταία θέση παραμονής.