5η αγωνιστική

*Αήττητη η Ντανκέρκ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Πο, έχοντας επικρατήσει στα 3/4.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΝΤΑΝΚΕΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Κλερμόν, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Μπαρντελί στο 84ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Κλερμόν, μετά και το εντός 1-0 επί της Ροντέ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουίς Κάστρο φιλοξενήθηκε από την Κλερμόν, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1.

Δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας το μεταξύ τους, με λίγες καλές στιγμές για αμφότερες, ωστόσο η ίδια είχε πιο σημαντικές. Αν και όλα έδειχναν ότι δεν θα υπήρχε νικητής, η Ντανκέρκ κατάφερε να “κλέψει” το διπλό με μια υποδειγματική αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά, μετά από κλέψιμο στο χώρο του κέντρου.

Δείχνει έτσι να βρίσκει σιγά σιγά τα πατήματα της, παρά το αρνητικό ξεκίνημα που είχε, με δυο ήττες από Ανεσί (0-2 εντός) και Παρί (3-2 εκτός).

Ντανκέρκ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχεται γκολ στα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Μαρτίνγκ, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τους Μπομπισόν (33′), Μπουταΐμπ (68′) και Ντιαβαρά (70′).

Αήττητη παραμένει η Πο, μετά και τα τέσσερα πρώτα παιχνίδια, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολάς Ουσέ υποδέχθηκε τη Μαρτίγκ, της οποίας και επικράτησε με 3-0.

Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ευτύχησε να πάρει τα ηνία λίγο μετά το μισάωρο από μια στημένη φάση και να πάει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ. Με την επιστροφή από αυτά, εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην αντίπαλη άμυνα και σκόραρε ακόμη δυο φορές, για το τελικό αποτέλεσμα.

Δεύτερη νίκη μπροστά στο κοινό της, μετά και από εκείνη επί της Καέν (1-0), μετά τα δυο εκτός να λήγουν ισόπαλα.