*2/2 νίκες μετρά η Σάρλοτ κόντρα στο Χιούστον ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 4-1 επί της Ουάσινγκτον. Το 1-0 στο 38’ ο Μπεντέκε με πέναλτι, το 1-1 ήρθε απ’ τον Φερέιρα με πέναλτι στο 51’. Το 1-2 έκανε ο Φερέιρα στο 54’, το 1-3 στο 86’ απ’ τον Φερέιρα, το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Σεγκάλ. Με δέκα παίκτες απ’ το 66’ η Ουάσινγκτον, έμεινε με εννέα στις καθυστερήσεις.

Εμφατική η επιστροφή στις νίκες για το Χιούστον, πέρασε απ’ την έδρα της Ουάσινγκτον την περασμένη εβδομάδα. Το ματς ήταν ισορροπημένο μόνο στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος η Ουάσινγκτον μπήκε υπνωτισμένη, το Χιούστον σκόραρε δύο φορές απ’ το 51’ μέχρι το 54’. Στο 66’ η ομάδα της πρωτεύουσας έμεινε με δέκα παίκτες, ενώ όλα τελείωσαν στο 86’ με το 1-3. Το τελικό 1-4 ήρθε στις καθυστερήσεις. Επιστροφή στις νίκες μετά από τρεις σερί ισοπαλίες κόντρα σε Σιάτλ (2-2), Ατλάντα (2-2) και Πόρτλαντ (2-2), νωρίτερα επικράτησε 3-1 του Κολοράντο, μετρά ρεκόρ 2-4-1 στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές. Μετρά ρεκόρ 3-5-4 στις τελευταίες 12 αγωνιστικές, είναι έβδομο στη Δύση.

ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/7 Over 2.5 σ’όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 7/8 G/G σ’όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΡΛΟΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-0 επί της Φιλαδέλφεια. Το 0-1 στο 56’ απ’ τον Αγκιεμάνγκ, το 0-2 ήρθε απ’ τον ίδιο παίκτη στο 63’.

Είναι σε καλό μομέντουμ, έρχεται από μια σπουδαία νίκη, εκτός έδρας κόντρα στη Φιλαδέλφεια. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες, αλλά καμία δε σκόραρε. Στο δεύτερο μέρος η Σάρλοτ αποδείχτηκε πιο αποτελεσματική, σκόραρε γρήγορα και διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση, βρήκε δεύτερο γκολ πολύ γρήγορα και κέρδισε δίκαια. Ήταν η τρίτη νίκη στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές για τη Σάρλοτ, που ερχόταν απ’ το εντός έδρας 2-2 κόντρα στο Ορλάντο, νωρίτερα κέρδισε Ουάσινγκτον (1-0) και Ατλάντα (2-3). Μετρά ρεκόρ 3-3-1 στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές. Με ρεκόρ 8-4-5 στις τελευταίες 17 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 4η θέση της βαθμολογίας στην Ανατολή.