12η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΤΕΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Όξφορντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Σκάρλετ στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λάινγκ στο 55’.

Καλή εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Ντέρμπι. Αν και έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και εν τέλη κατάφερε στην επανάληψη να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης.

Την επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, δίνοντας παράλληλα συνέχεια στο αήττητο σερί της. Είναι σε καλή κατάσταση, προέρχεται από δύο σημαντικές εκτός έδρας ισοπαλίες, βρίσκεται στη μέση του βαθμολογικού πίνακα και έχει θέσει γερές βάσεις για παραμονή. Η εικόνα της εντός έδρας είναι εξαιρετική, μετράει πέντε νίκες σε έξι αγώνες(5-0-1), σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας πετύχει 11 γκολ, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της 4 φορές.

Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπέρνλι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Σίμονς στο 45’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φλέμινγκ στο 77’.

Πάλεψε και κατάφερε να αποσπάσει έναν σημαντικό βαθμό. Εκμεταλλεύτηκε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες με τις οποίες απείλησε την αντίπαλη εστία, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη όμως υπέκυψε στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη το γκολ που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα.

Καλύτερη εικόνα και θετικότερο αποτέλεσμα απέσπασε η ομάδα του Τιμ Γουόλτερ σε ένα αρκετά δύσκολο πρόγραμμα κόντρα στις ομάδες που καταλαμβάνουν αυτή τη στιγμή τις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος. Αν και τελευταία δεν είναι ιδιαίτερα πειστική με την εικόνα της, βρήκε ξανά την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα και θέλει σήμερα να δώσει συνέχεια, εξαντλώντας όσες πιθανότητες έχει για θετικό πέρασμα από τη δύσκολη έδρα της νεοφώτιστης Ντέρμπι. Μαχητική στις περισσότερες εξόδους της, μετράει δύο νίκες σε πέντε αγωνιστικές (2-1-2).