9η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΤΕΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σάντερλαντ, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μπέλιγχαμ στο 40’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ίσιντορ στο 55’.

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε η Ντέρμπι. Αν και είχε πολλές ευκαιρίες, απειλώντας μάλιστα με τις περισσότερες, δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά υπέκυψε εύκολα, χωρίς μάλιστα να πιεστεί ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών. Η εικόνα της δεν είναι τόσο κακή όσο δείχνουν τα αποτελέσματά της, καθώς και δημιουργεί ευκαιρίες, αλλά και σκοράρει στις περισσότερες αναμετρήσεις της. Εντός έδρας έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις μέχρι στιγμής, παρά το γεγονός ότι στο τελευταίο της παιχνίδι ηττήθηκε από τη Νόριτς (2-3).

Ντέρμπι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Χαλ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ντράμε στο 25’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπέντια στο 36’. Το 1-2 πέτυχε ο Μάντσεν με πέναλτι στο 44’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μίλαρ στο 71’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της. Μπήκε δυνατά, πίεσε έντονα, όμως ήταν εκείνη που έμεινε πίσω στο σκορ και μάλιστα με δύο γκολ. Κατάφερε να μειώσει με τη λήξη του ημιχρόνου, αλλά στην επανάληψη άφησε κενά, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι «σφραγίζοντας» το τρίποντο με ένα ακόμη γκολ.

Την επιστροφή της στις νίκες ψάχνει εδώ και αρκετό καιρό, όμως δεν πείθει με την εικόνα της ώστε να μπορέσει να τη βρει. Μετράει πλέον πέντε παιχνίδια χωρίς νίκη (0-2-3), έχοντας δεχθεί γκολ σε όλα. Από την άλλη μόλις σε ένα δεν κατάφερε να βρει εξίσου δίχτυα, δείχνοντας πως είναι επικίνδυνη επιθετικά, αλλά όχι όσο ιδανικά θα ήθελε ώστε να αποσπάσει παραπάνω θετικά αποτελέσματα. Δύο νίκες σε πέντε αγώνες είναι ο απολογισμός της μακριά από το γήπεδό της (2-2-1), με 7 γκολ υπέρ και 7 κατά.