*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής για ματς στο κουπόνι του Σαββάτου 25/05!

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΙΚΙΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κομπρελόα με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φερνάντεζ στο 8’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ράμος στο 43’. Το 1-2 πέτυχε ο Σάπα με αυτογκόλ στο 74’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ινσαουράλδε με πέναλτι στο 79’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Ντεπόρτες Ικίκε. Τρομερά αποτελεσματική στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε από νωρίς και κατάφερε λίγο πριν την ανάπαυλα να διπλασιάσει τα τέρματά της. Παρ’ όλα αυτά στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, με τους γηπεδούχους να το εκμεταλλεύονται πλήρως, φέρνοντας το ματς στα ίσα σε μόλις πέντε λεπτά.

Ένα ακόμα δυνατό «τεστ» για την ομάδα του Μιγκέλ Ραμίρεζ, καθώς φιλοξενεί ένα εκ των φαβορί για τον τίτλο. Φαίνεται να έχει βρει και πάλι ρυθμό, σκοράρει με τρομερή άνεση τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως είναι παράλληλα τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Αήττητη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της (2-2-0), με τέρματα 8-6. Στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -4 από την κορυφή και στο +1 από τη σημερινή της αντίπαλο.

Ντεπόρτες Ικίκε Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Παλεστίνο, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Πάιβα στο 38’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Λάρα στο 66’.

Νίκη για την Κόλο Κόλο χωρίς να πείσει με την εμφάνισή της. Είχε την κατοχή της μπάλας, εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά πιέστηκε, αλλά κράτησε μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους, διατηρώντας την ανέπαφη.

Καθόλου εύκολη αναμέτρηση η σημερινή, καθώς η νεοφώτιστη Ντεπόρτες Ικίκε είναι μαχητική και έχει δείξει εξαιρετικά στοιχεία μέχρι στιγμής, ειδικά εντός έδρας. Παρ’ όλα αυτά φαίνεται να βρίσκει ρυθμό έστω και αργοπορημένα, σκοράρει με μεγαλύτερη άνεση στις τελευταίες αναμετρήσεις της, όμως δεν είναι και από τις πιο σταθερές αμυντικά ομάδες, με αποτέλεσμα να έχει στερηθεί αρκετούς βαθμούς σε όλες τις διοργανώσεις. Έχει κρίσιμο παιχνίδι μεσοβδόμαδα, καθώς κρίνεται η συνέχειά της στις διασυλλογικές διοργανώσεις και το μυαλό της σίγουρα θα βρίσκεται και εκεί, όμως ο Χοσέ Αλμιρόν έχει αναφέρει πολλάκις πως κοιτάζει το κάθε ματς ξεχωριστά.