*Μόλις μια φορά έχουν αναμετρηθεί οι δύο ομάδες, κέρδισε το Ντάλας το 2019 (3-1).

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος του Σαββάτου (29/06)

ΝΤΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 κόντρα στο Σιάτλ. Στο 0-2 το σκορ μέχρι το 70’, το Σιάτλ στο 78’ μείωσε, ισοφάρισε στο 88’ με τον Μόρις, ενώ το τελικό 3-2 ήρθε ξανά απ’ τον Μόρις στις καθυστερήσεις.

Θύμα τεράστιας ανατροπής έπεσε το Ντάλας την περασμένη εβδομάδα, έχασε 3-2 εκτός έδρας απ’ το Σιάτλ, παρότι κέρδιζε 2-0 μέχρι το 70’! Δεν ήταν καλύτερο απ’ τον αντίπαλο, απλώς ήταν αποτελεσματικό στην τελική προσπάθεια και πήρε προβάδισμα δύο γκολ. Ωστόσο, το Σιάτλ πίεσε αρκετά και βρήκε τις λύσεις, μείωσε στο 78’ και έκανε το 2-2 στο 88’, εκεί πλέον η ψυχολογία ήταν με το μέρος του, το 3-2 ήρθε στις καθυστερήσεις. Οδυνηρό αποτέλεσμα για το Ντάλας, που ερχόταν από δύο διαδοχικές νίκες, αμφότερες εντός έδρας κόντρα σε Μινεσότα (5-3) και Σεντ Λούις (2-0). Μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 11η θέση της Δύσης.

ΝΤΑΛΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 3/5 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 3/4 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΝΣΙΝΑΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ. Το 0-1 ο Βριόνι στο 21’, το 0-2 έκανε ο ίδιος παίκτης στο 41’. Μείωσε το Σινσινάτι στο 65’ με τον Ασάντ, με δέκα παίκτες απ’ το 69’ το Σινσινάτι.

Απότομη «προσγείωση» για το Σινσινάτι, που δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο εντός έδρας ματς με τη Νιου Ίνγκλαντ. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, αλλά τα γκολ ήρθαν για τη Νιου Ίνγκλαντ, που πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2-0. Στο δεύτερο μέρος το Σινσινάτι ήταν πιο πιεστικό, μείωσε στο 65’, έβγαλε αρκετές φάσεις, αλλά έμεινε με δέκα παίκτες τέσσερα λεπτά αργότερα και στη συνέχεια η Νιου Ίνγκλαντ διαχειρίστηκε την κατάσταση. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από δύο διαδοχικές νίκες κόντρα σε Φιλαδέλφεια (4-3 εντός) και Σαν Χοσέ (2-4 εκτός), μετρά ρεκόρ 3-0-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Μετρά ρεκόρ 12-3-4 σε 19 αγωνιστικές, με 39 πόντους είναι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Ανατολής.