*Έρχονται από 6/8 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΤΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Eντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στο Σινσινάτι. Το γκολ ο Ορεγιάνο στο 47’.

Δεύτερη σερί ήττα για το Ντάλας, που δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα κόντρα στο Σινσινάτι. Υπέφερε στο πρώτο ημίχρονο, το Ντάλας ήταν καταφανώς ανώτερο, είχε αρκετές τελικές και ευκαιρίες να προηγηθεί. Το γκολ ήρθε με την έναρξη του δεύτερου μέρους για το Σινσινάτι, που πήρε ψυχολογία και διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση, το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε. Δεύτερο σερί χαμένο ματς μετά το εκτός έδρας 3-2 απ’ το Σιάτλ, νωρίτερα πήρε δύο διαδοχικές νίκες, αμφότερες εντός έδρας κόντρα σε Μινεσότα (5-3) και Σεντ Λούις (2-0). Μετρά ρεκόρ 2-1-3 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 12η θέση της Δύσης.

ΝΤΑΛΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/6 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 3/5 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί της Μινεσότα. Στο 0-2 το σκορ μέχρι το 38’ για τη Μινεσότα, το Πόρτλαντ μείωσε στο 45’ με πέναλτι και ισοφάρισε στο 73’, το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Είναι σε καλό μομέντουμ, το έδειξε και το Σάββατο στο εντός έδρας ματς με τη Μινεσότα. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, η Μινεσότα ήταν αποτελεσματική, προηγήθηκε 2-0 και έβαλε τις βάσεις για θετικό αποτέλεσμα. Το Πόρτλαντ μείωσε λίγο πριν την ανάπαυλα και πήρε ψυχολογία, το δεύτερο μέρος ήταν επιθετικός μονόλογος του, ισοφάρισε στο 73’ και έβγαλε αρκετές φάσεις, τελικά δικαιώθηκε για την επιμονή τους στις καθυστερήσεις. Τρίτη σερί νίκη μετά εντός έδρας 2-0 επί του Βανκούβερ και το εκτός έδρας 2-1 επί του Σαν Χοσέ, νωρίτερα πήρε δύο σερί ισοπαλίες με Σεντ Λούις (0-0) και Χιούστον (2-2), πορεύεται αήττητο στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές (5-2-0), μετρά ρεκόρ 6-3-4 στις τελευταίες 13. Με 30 πόντους είναι στην 6η θέση της Δύσης.