*14η αγωνιστική

*6/8 και over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ κέρδισε 1-5 εκτός έδρας την Λίστον, παρόλο που ο Κέρτις ισοφάρισε στο 65’ για την αντίπαλο της, το τέρμα του Ούμεραχ από το όγδοο λεπτό. Αλλά σκόραρε τέσσερα γκολ στο τελευταίο 15λεπτο από τους Ούμεραχ (76’), Ρις (81’), Χιλ (90’), Ρέμι (90’).

Η Ντάγκεναμ έπειτα από τέσσερα παιχνίδια, στα οποία είχε δύο ήττες και δύο ισοπαλίες, με τα τρία να είναι στο πρωτάθλημα, ξέσπασε σε ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, κερδίζοντας 1-5 εκτός έδρας την Λίστον και εξασφαλίζοντας πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αγγλίας.

Στην έδρα της πάντως, σε 90λεπτο, έχει χάσει μόνο από την Γιορκ, έχοντας συνολικά σε εφτά αγώνες από τρεις νίκες και ισοπαλίες.

Υποχώρησε στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον δεν είναι σε απόσταση βολής, έχει μείνει στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου και είναι στο +5 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Στατιστικά

*10/15 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/15 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΦΑΪΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: H Φάιλντ έχασε 1-4 εντός έδρας από την Ρότσντεϊλ, μειώνοντας απλά με τον Ρόμπερτς στο 86’, έχοντας δεχθεί τέσσερα γκολ νωρίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Μίτσελ (54’, 76’, 81’), Μπάρλοου (84’).

Η Φάιλντ ηττήθηκε με 1-4 εντός έδρας από την Ρότσντεϊλ, μειώνοντας με ένα τέρμα προς το τέλος της αναμέτρησης, αλλά αυτό δεν την απέτρεψε από το να χάσει για τρίτη φορά στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια. Όλα αυτά στο ντεμπούτο του Κέβιν Φίλιπς στον πάγκο της.

Γενικότερα κερδίζει σπάνια και δύσκολα τη φετινή σεζόν, έχει μόλις τρεις νίκες, όλες στο γήπεδό της. Μακριά από αυτό δεν έχει κερδίσει, αντιθέτως έχει πέντε ήττες σε έξι αγώνες, με τις τέσσερις πιο πρόσφατες, χωρίς να έχει σκοράρει καν!

Βρέθηκε εντός ζώνης υποβιβασμού αλλά σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από θέση παραμονής.