*20η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σουγουόν – Νταετζόν Σίτιζεν 1-0

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ ΣΙΤΙΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάετζεον Σίτιζεν έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Γκίμτσεον Σάγκμου, με δύο γκολ του Τσόι – Γκι Γιουν, στι 77’ και στο 90ο λεπτό.

Η Ντάετζεον Σίτιζεν ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Γκίμτσεον Σάνγκμου, αν και πάλεψε αρκετά για να αποφύγει το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες στους οποίους είχε δύο νίκες και δύο ισοπαλίες, εξακολουθώντας να αναζητεί την πρώτη της νίκη μακριά από το γήπεδό της.

Τουλάχιστον επιστρέφει σε αυτό, εκεί που έχει δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο +2 από την τελευταία, ενώ είναι στο -6 από την πρώτη εξάδα που αρχικά θα της εξασφαλίσει την παραμονή και από εκεί και πέρα και ότι καλύτερο.

Ντάετζεον Σίτιζεν Στατιστικά

*6/10 N/G εντός έδρας το 2024.

*7/10 under 2,5 εντός έδρας το 2024

ΣΟΥΓΟΥΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουγουόν κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γκουάνγκζου, με τέρμα του Γέονγκ Σέουνγκ – Βον στο 75ο λεπτό.

H Σουγουόν κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γκουανγκζού, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, οι οποίες ήταν μακριά από την έδρα της.

Δεν έχει πρόβλημα να κερδίζει εκτός, έχει τρεις νίκες σε 10 αγώνες, όμως έχει και πέντε ήττες, οι τρεις στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, το οποίο θα οδηγήσει στο τέλος της σεζόν στα έξτρα παιχνίδια για να διεκδικήσει συμμετοχή σε διασυλλογική διοργάνωση της Ασίας, στην 5η θέση. Είναι στο +7 από την έβδομη θέση, χωρίς να έχει απομακρυνθεί πάρα πολύ από τις ομάδες που είναι πιο ψηλά από αυτήν.