*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΝΟΥΜΠΛΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ντεπόρτες Ικίκε με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ναντρούζ στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σόσα στο 53’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ράμος στο 60’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Νουμπλένσε. Είχε ευκαιρίες τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως έμεινε αρχικά πίσω στο σκορ, ενώ ισοφάρισε με την έναρξη της επανάληψης. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα υπέκυψε για ακόμα μία φορά, με το γκολ αυτό να καθορίζει το τελικό αποτέλεσμα.

Αντίδραση ψάχνει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις ύστερα από τρεις εβδομάδες. Είναι σε γενικές γραμμές μαχητική, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα και ειδικά μπροστά στο κοινό της, όμως είναι παράλληλα τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου εύκολα γκολ.

Νουμπλένσε Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Ο’ΧΙΓΚΙΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μενόσι στο 12’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ζαμπρέντι στο 15’. Το 3-0 πέτυχε ο Ζαμπρέντι στο 18’ και το 3-1 ο Καγκελμάχερ με αυτογκόλ στο 39’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ογκάζ στο 86’.

Πάλεψε η Ο’Χίγκινς, αλλά το κακό πρώτο ημίχρονο της κόστισε. Υπέκυψε με τεράστια ευκολία στην πίεση των γηπεδούχων, μένοντας αρκετά πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια που έβγαλαν, μειώνοντας.

Η άφιξη του Βίκτορ Φουέντες στον πάγκο της φάνηκε να έχει επίδραση, παρά το γεγονός ότι δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες. Το σημερινό παιχνίδι είναι μια καλή ευκαιρία να δείξει περισσότερα θετικά στοιχεία, ειδικά μεσοεπιθετικά, αφού η αντίπαλός της είναι ιδιαίτερα επιρρεπής στο να δέχεται γκολ. Από την άλλη θα χρειαστεί σημαντική βελτίωση σε ότι αφορά τα αμυντικά της καθήκοντα, κάτι που φάνηκε να μην διορθώνεται άμεσα αν αναλογιστούμε την παρουσία της στο ματς κόντρα στην Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα.