*14η αγωνιστική

*3/5 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μπάροου, ισοφαρίζοντας με πέναλτι στο τελευταίο λεπτό!

Η Νοτς Κάουντι απέφυγε άλλη μία ήττα, φέρνοντας 1-1 εκτός έδρας με την Μπάροου, έστω και αν ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό με πέναλτι. Και αυτό ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει.

Βέβαια το εντυπωσιακό – παράδοξο είναι πώς παραμένει χωρίς ήττα μακριά από την έδρα της όλη τη φετινή σεζόν, με τέσσερις νίκες και ισοπαλίες!

Βρέθηκε πάλι στην τρίτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα, ισόβαθμη με την τέταρτη Ντονκάστερ. Και είναι πλέον στο -2 από την κορυφή, αλλά ξέφυγε στο +4 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφ για την άνοδο.

Στατιστικά

*6/7 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*5/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Πορτ Βέιλ,

Η Χάρογκεϊτ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Πορτ Βέιλ, τρίτη της ήττα στα έξι τελευταία παιχνίδια όπου έχει και μόνο μία νίκη.

Μακριά από το γήπεδο της ξεκίνησε στη σεζόν χωρίς ήττα και με δύο νίκες στα τρία πρώτα παιχνίδια, αλλά τώρα δεν έχει νίκη και έχει τρεις ήττες στα πέντε πιο πρόσφατα.

Παραμένει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά έπεσε στην 16η θέση, στο -7 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου, στο +6 και από την ζώνη του υποβιβασμού.

Υπενθυμίζεται πώς διατηρεί στον πάγκο της τον μακροβιότερο προπονητή στην κατηγορία, τον Σάιμον Γουίβερ, που βρίσκεται για 15 σερί χρόνια εκεί. Βέβαια σημειολογικά να τονιστεί πώς πρόεδρος είναι ο πατέρας του!