*12η αγωνιστική

4/4 νίκες για τη Γουίμπλεντον στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι απέφυγε την ήττα απέναντι στην Τσέστερφιλντ, φέρνοντας ισοπαλία με 2-2 εκτός έδρας, παρόλο που δύο φορές έμεινε πίσω στο σκορ από τέρματα των Μάντεν (6’), Γκριγκ (74’). Ισοφάρισε την πρώτη με τον Γιάτα στο 14’, αλλά η δεύτερη ήταν η πιο καθοριστική και κρίσιμη, με τον ΜακΓκόλντριγκ στις καθυστερήσεις.

Η Νοτς Κάουντι έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Τσέστερφιλντ, “κλέβοντας” ουσιαστικά ένα βαθμό στο τέλος, αφού ισοφάρισε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Έτσι απέφυγε και μία τρίτη συνεχόμενη ήττα, όσες δηλαδή έχει σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της! Και παρέμεινε αήττητη μακριά από την έδρα της φέτος, με τέσσερις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες στα εφτά παιχνίδια που έχει δώσει εκτός έδρας.

Ο προπονητής της, Στιούαρτ Μέιναρντ, θεωρεί πώς αυτό που λείπει στην ομάδα του είναι η αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια.

Είναι στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες, όλες από κάτω της! Και είναι στο -2 από την κορυφή, αλλά και μόλις στο +1 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφ για την άνοδο.

Στατιστικά

*4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Καρλάιλ, “καθαρίζοντας” το παιχνίδι ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο με τέρματα των Στίβενς (8’, 39’), Χάρπερ (45’ + αυτ.), ενώ το τέταρτο ήρθε από τον Στίβενς στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Γουίμπλεντον κέρδισε και την Καρλάιλ με 4-0 εντός έδρας, σκοράροντας για δεύτερο σερί παιχνίδι τέσσερα τέρματα!

Δείχνει σιγά – σιγά να βρίσκει τον δρόμο της, ειδικά μετά την πολύ εντυπωσιακή νίκη με 3-0 επί των Ντονς. Η τελευταία νίκη της ήταν η πρώτη εκτός μετά από δύο σερί ήττες και μία ισοπαλία, αν και στην έδρα της είναι αήττητη, με πέντε νίκες σε έξι αγώνες.

Ανέβηκε οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση, αλλά είναι μόλις στο -2 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ, έχοντας τέσσερις (!) αγώνες λιγότερους από την ομάδα που είναι εκεί.