*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Κάλμαρ – Νόρκεπινγκ 1-1

➡️ Το κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα.

ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Χάλμσταντ, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Νίμαν στο 27ο λεπτό.

Μετά από οκτώ παιχνίδια και με απολογισμό μια ισοπαλία και επτά ήττες, η Νόρκεπινγκ πανηγύρισε και πάλι τη νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Αλμ υποδέχθηκε τη Χάλμσταντ, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Εξαιρετική η εικόνα που είχε μέχρι την ανάπαυλα, δημιούργησε φάσεις και στα μέσα του ημιχρόνου πήρε τα ηνία. Κατέβασε ταχύτητα στην πορεία και παρότι “έπαιξε με τη φωτιά”, κράτησε μέχρι τέλους.

Βαθμολογική ανάσα η νίκη της αυτή στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία, είναι πάνω μόνο από τη Βαστέρας και στο -4 από την ζώνη σωτηρίας. Στις τρεις νίκες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της. Ερωτηματικό η συμμετοχή των Νεφάτι και Νίμαν, καθώς αμφότεροι αποχώρησαν με πρόβλημα στο τελευταίο.

Νόρκεπινγκ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΛΜΑΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Τζουργκάρντεν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 30′, για να κάνει την ανατροπή με τους Ισλάμοβιτς (45’+11) και Ρινγκ (68′).

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Κάλμαρ, μετά και την ήττα με 2-1 από τη Μπρομαποϊκάρνα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφαν Λάρσον υποδέχθηκε τη Τζουργκάρντεν, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1, κόντρα σε όλα τα προγνωστικά. Δεν έπεισε με την εικόνα της και βρέθηκε δίκαια πίσω στο μισάωρο. Παρόλα αυτά, βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει στο φινάλε του ημιχρόνου, γεγονός που έδωσε ψυχολογία για τη συνέχεια για να φτάσει στην ανατροπή. Διαχειρίστηκε σωστά το υπόλοιπο και κράτησε το θετικό αποτέλεσμα.

Παρά τη νίκη της αυτή, διατηρείται σε δύσκολη θέση και στο +2 από την τελευταία δυάδα και τη σημερινή της αντίπαλο, δίνοντας μάχη για να ανέβει στην κατάταξη. Στις τρεις νίκες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της. Αμφίβολοι δίνονται οι Σκραμπ και Χάλμπεργκ, που αποχώρησαν με πρόβλημα κόντρα στη Τζουργκάρντεν.