*Έρχονται από 6/10 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Eντός έδρας επικράτηση 4-2 επί του Ορλάντο. Ο Ροντρίγκες το 1-0 στο 15’, το 2-0 έκανε ο Βολφ στο 45’, το 3-0 ήρθε στις καθυστερήσεις απ’ τον Οχέδα. Μείωσε ο Τόραλσον στο 72’ για το Ορλάντο, το 3-2 ο ΜακΓκουάιρ στο 90’, το τελικό 4-2 ήρθε στις καθυστερήσεις απ’ τον Μπαχάρ για τη Νέα Υόρκη Σίτι.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για να της χαρίσει τη νίκη στο εντός έδρας ματς της Παρασκευής με το Ορλάντο, σκόραρε τρεις φορές και ουσιαστικά «καθάρισε» την κατάσταση. Το σκηνικό άλλαξε στο δεύτερο μέρος, το Ορλάντο ήταν πιο πιεστικό και βρήκε δύο γκολ, αλλά στις καθυστερήσεις το 4-2 τελείωσε οριστικά το ματς υπέρ της Νέας Υόρκης Σίτι. Πρώτη νίκη έπειτα από τρεις διαδοχικές ήττες κόντρα σε Νάσβιλ (1-0), Γκάλαξι (2-0) και Κολόμπους (2-3), νωρίτερα πήρε πέντε διαδοχικές νίκες, μετρά ρεκόρ 9-0-4 στις τελευταίες 13 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 5η θέση της Ανατολής.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/9 Over 2.5.

*Έρχεται από 6/9 G/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΟΝΤΡΕΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-2 επί της Φιλαδέλφεια. Το 0-1 ο Σάλιβαν στο 29’, το 1-1 ήρθε στο 36’ απ’ τον Μαρτίνες. Το 1-2 έκανε ο Μπουένο στο 41’, το 2-2 ήρθε απ’ τον Μπουρκ στο 56’. Το 3-2 ήρθε απ’ τον Γιάνκοφ στο 89’, το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε απ’ τον Ρουάν στις καθυστερήσεις.

Με εμφατικό σκορ επέστρεψε στις νίκες το Μόντρεαλ το Σάββατο, επικράτησε 4-2 της Φιλαδέλφεια. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, η Φιλαδέλφεια ήταν πιο εύστοχη, προηγήθηκε 2-1 λίγο πριν την ανάπαυλα. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος το Μόντρεαλ ανέβασε κατά πολύ την απόδοση του, σκόραρε τρεις φορές μετά το 56’ και πήρε πανάξια τη νίκη, παρότι τα νικητήρια γκολ σημειώθηκαν μετά το 89’. Επιστροφή στις νίκες μετά από τέσσερα σερί παιχνίδια (0-3-1), ερχόταν από ήττα κόντρα στο Κολοράντο (4-1) και τρεις διαδοχικές ισοπαλίες με Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς (2-2), Σολτ Λέικ (0-0) και Φιλαδέλφεια (2-2). Πήρε μόλις δύο νίκες στις τελευταίες 13 αγωνιστικές (2-6-5), είναι στην 10η θέση της Ανατολής.