35η αγωνιστική

*Αήττητη η Νιγκάτα στα τέσσερα τελευταία εντός της με αντίπαλο την Τόκιο Βέρντι (2-2-0), έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα.

*Over 3.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Τόκιο Βέρντι – Νιγκάτα 2-2

ΝΙΓΚΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, για το πρωτάθλημα.

Μακριά από τις επιτυχίες βρίσκεται εδώ και πέντε παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Νιγκάτ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικίζο Ματσουχάσι φιλοξενήθηκε από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Αρκετά ισορροπημένο και με λίγες καλές στιγμές το πρώτο ημίχρονο, με την ίδια να ανεβάζει ταχύτητα με την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Αν και είχε επιθετικό μονόλογο όμως, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί κάποια από τις φάσεις που παρουσιάστηκαν για να φτάσει στο κάτι παραπάνω.

Πρώτος βαθμός μετά από τις ήττες που προηγήθηκαν κόντρα σε Ναγκόγια (3-0 εκτός), Βίσσελ Κόμπε (2-3 εντός), Καβασάκι (5-1 εκτός) και Κασίμα (0-4 εντός). Είναι έτσι στο +5 από την τελευταία τριάδα και με παιχνίδι περισσότερο. Έμεινε με άδεια και στα δυο πιο πρόσφατα εντός της.

Στατιστικά

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ ΒΕΡΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Ουράβα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 27ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα του Τσουνασίμα (59′, 76′).

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Τόκιο Βέρντι, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χιρόσι Γιοφούκου υποδέχθηκε την Ουράβα, της οποίας και επικράτησε με 2-1.

Σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους ήταν αρκετά ισορροπημένο σε όλη τη διάρκεια του, με την ίδια να βρίσκεται πίσω από τα μέσα του ημιχρόνου. Ανέβασε τις γραμμές της μετά την ανάπαυλα και έγινε πιο επιθετική, για να κάνει την ανατροπή.

Μοιράζεται έτσι την έκτη θέση με την Τόκιο, ούσα στο -9 από την πρώτη τριάδα και με τέσσερα παιχνίδια να απομένουν για το φινάλε της σεζόν. Έμεινε αλώβητη στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.