*Έρχονται από 4/7 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Στο MLS: Ουάσινγκτον – Νάσβιλ 2-1.

ΝΑΣΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ. Το γκολ ο Μπάι στο 86’.

Κάποια στιγμή θα έχανε, αυτό συνέβη το Σάββατο στο εκτός έδρας ματς με τη Νιου Ίνγκλαντ. Ήταν αουτσάιντερ, η Νιου Ίνγκλαντ επικράτησε δίκαια, παρότι χρειάστηκε γκολ στο 86’ για να έρθει το αποτέλεσμα. Καλύτερη η Νιου Ίνγκλαντ στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, δεν έβγαλε τρομερές ευκαιρίες, αλλά ήταν πιο δημιουργική, στο φινάλε δικαιώθηκε. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από τρεις αγωνιστικές για το Νάσβιλ, που είχε νίκες με Σικάγο (1-0) και Ατλάντα (0-2), μετρά ρεκόρ 2-1-3 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Με 33 πόντους είναι 13ο στην Ανατολή, στο -4 απ’ την ένατη θέση, στο -9 απ’ την επτάδα, «καίγεται» για βαθμούς.

ΝΑΣΒΙΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 5/6 ΝG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 4/6 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στο Κολόμπους. Το 1-0 ο Μπεντέκε στο 30’, το 1-1 ο Ερνάντες στο 54’, το 1-2 ο Ράσελ-Ρόου στο 57’. Ισοφάρισε ξανά ο Μπεντέκε στο 81’.

Μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση για το εντός έδρας 2-2 με το Κολόμπους, το πήρε με γκολ στο φινάλε. Προηγήθηκε η Ουάσινγκτον στο πρώτο ημίχρονο, το Κολόμπους έκανε ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, διαχειρίστηκε καλά το υπόλοιπο, έδειχνε ικανό να κερδίσει. Αλλά στο 81’ ήρθε το 2-2, που έμεινε μέχρι το φινάλε. Τρίτο σερί ματς που δεν κερδίζει, είχε προηγηθεί η εκτός έδρας 4-0 απ’ τη Φιλαδέλφεια και το εντός έδρας 1-1 με τη Νέα Υόρκη Σίτι, νωρίτερα πήρε νίκες με Σικάγο (1-2) και Τορόντο (1-3). Με 34 πόντους είναι 12η στην Ανατολή, στο -3 απ’ την ένατη θέση, θέλει νίκη για να προλάβει τα πλέι-ιν.