*3η αγωνιστική

*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Μόλις μία νίκη έχει η Ναϊμέγκεν στα επτά τελευταία εντός με αντίπαλο την Τσβόλε (1-3-3).

ΝΑΪΜΕΓΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-0 από την Άλκμααρ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το γκολ που έκρινε το ματς σημειώθηκε από τον Μάινανς στο 16′.

Μέχρι στιγμής η ευχάριστη έκπληξη του περσινού πρωταθλήματος δεν έχει καταφέρει να συλλέξει βαθμό στο πρωτάθλημα, αλλά η αλήθεια είναι πως και στα δύο ματς αντιμετώπισε ομάδες της τετράδας. Δίκαιη η ήττα από την Άλκμααρ, ήταν αρκετά παθητική στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και δεν άλλαξε φιλοσοφία ούτε μετά το γρήγορο γκολ που δέχτηκε. Προσπάθησε στην επανάληψη αλλά οι περισσότερες από τις πρωτοβουλίες που πήρε μεσοεπιθετικά, ήταν ημιτελείς.

Απέναντι στην Τσβόλε, θέλει να κάνει σεφτέ στις νίκες και τους βαθμούς, καθώς το προβληματικό πρόσωπο που έδειξε στην προετοιμασία σε συνδυασμό με τις δύο ήττες στο πρωτάθλημα, έχουν δημιουργήσει ένα μικρό κλίμα εσωστρέφειας και δυσφορίας.

«Είχαμε δύο δύσκολα παιχνίδια αλλά τα έχουμε αφήσει ήδη πίσω μας και κοιτάμε το πολύ σημαντικό ματς με αντίπαλο την Τσβόλε. Με την στήριξη του κόσμου μας, έχουμε όλα τα φόντα να κάνουμε μια νέα αρχή και να πάρουμε τους τρεις βαθμούς», σημείωσε ο κόουτς Μέιχερ.

Τραυματίστηκε και τέθηκε νοκ άουτ ο βασικός πλάγιος μπακ Φαν Ρόι, το ίδιο και ο καλός εξτρέμ Όλντεν Λάρσεν. Αμφίβολος μετά από χτύπημα δίνεται ο μεσοεπιθετικός Γκονζάλεζ και ο στόπερ Σαντλέρ. Νοκ άουτ τέθηκε και ο επιθετικός Ουαϊσά.

Ναϊμέγκεν Στατιστικά

*Δέχεται πρώτη γκολ στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΣΒΟΛΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με το βαρύ 1-5 από την Φέγενορντ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Δέχτηκε το πρώτο γκολ μόλις στο 4′, ενώ κατέρρευσε ολοσχερώς στο δεύτερο ημίχρονο όταν και δέχτηκε άλλα τέσσερα γκολ (46′, 51′, 68′, 71′). Η ίδια απλώς πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Φιλίπ λίγο πριν το τέλος (87′).

Έγινε έρμαιο στις διαθέσεις της Φέγενορντ και γνώρισε βαριά ήττα με 1-5, σε ένα ματς που το τελικό σκορ τα λέει όλα. Πιο υποφερτή στο πρώτο μέρος, προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι και τα κατάφερε παρά το γρήγορο γκολ που δέχτηκε. Ωστόσο, στην επανάληψη δεν κατέβηκε ποτέ και είδε το σκορ να ξεφεύγει σημαντικά. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα για την Τσβόλε σε ισάριθμα παιχνίδια, έβγαλε όμως δύσκολο πρόγραμμα αφού στην πρεμιέρα είχε ηττηθεί στην έδρα της ανεβασμένης Ουτρέχτης.

Το ποιοτικό έλλειμμα που υπάρχει στο ρόστερ της είναι κάτι που αναμφίβολα προβληματίζει, για αυτό και μέσα στην εβδομάδα ανακοίνωσε τον δανεισμό του Λάρσεν από την Παλέρμο, κίνηση από το πάνω ράφι για τα κυβικά της.

«Οφείλουμε να συνεχίσουμε και να τα δώσουμε όλα στο παιχνίδι με την Ναϊμέγκεν. Δεν στέκομαι στο πρόγραμμα από την στιγμή που όλες οι ομάδες θα παίξουνε μεταξύ τους», το σχόλιο του κόουτς Γιάνσεν.

Τραυματίστηκαν και δίνονται αμφίβολοι ο βασικός στόπερ ΜακΝάλτι και ο μεσοεπιθετικός Μανού. Μακροχρόνιοι τραυματίες οι Λαχσίρ και Φίχτινγκερ, ούτε τώρα ο μπακ Γκόοιχερ.