*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους σε αυτό το γήπεδο.

➡️ Δείτε όλα τα ματς για παμε στοιχημα στο κουπόνι του Σαββάτου (07/09).

ΜΠΡΟΥΣΚΕ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρούσκε έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Οπεράριο.

Η Μπρούσκε δεν πέτυχε δεύτερη σερί νίκη, αλλά παρέμεινε αήττητη για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια της για παραμονή, με 0-0 εκτός έδρας με την Οπεράριο.

Στα θετικά το μηδέν που κράτησε στην άμυνα, κάτι συνηθισμένο γι’ αυτήν όταν παίζει στο γήπεδό της! Συγκεκριμένα στους 10 τελευταίους αγώνες της εντός, έχει χάσει μόλις δύο, με σκορ 0-1 αμφότερους, αλλά με πέντε νίκες, όλες με σκορ 1-0 και έχοντας και τρεις “λευκές” ισοπαλίες (0-0)!

Είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, ενώ επειδή έχει τις λιγότερες νίκες στο πρωτάθλημα και πολλές ισοπαλίες, υστερώντας στις ισοβαθμίες, παρόλο που βρίσκεται στο -2 από μία θέση παραμονής, δεν ευνοείται στις ισοβαθμίες.

Μπρούσκε Στατιστικά

*13/16 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*7/8 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΣΑΝΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σάντος έφερε 2-2 εντός έδρας με την Πόντε Πρέτα, αν και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, με γκολ των Τζιουλιάνο (24’), Ζοάο Μπάσο (33’) και ενώ στο 45’ απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα! Και όμως, ακόμη και έτσι, δέχθηκε δύο γκολ από 10 παίκτες στο δεύτερο ημίχρονο από τους Ζεχ (56’), Ντόντο (90’).

H Σάντος “κόλλησε” ξανά, αυτή τη φορά στο γήπεδό της, με 2-2 απέναντι στην Πόντε Πρέτα, φέρνοντας τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία, ενώ παρέμεινε για τέταρτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη!

Βέβαια το χειρότερο δεν ήταν το αποτέλεσμα, αλλά το πώς ήρθε! Με την αντίπαλο της να ισοφαρίζει με 10 παίκτες και ενώ είχε προηγηθεί με 2-0 στο σκορ.

Διανύει τη δεύτερη χειρότερη περίοδο της στο πρωτάθλημα, αν και η προηγούμενη ήταν πολύ πιο κακή, αφού είχε τέσσερις συνεχόμενες ήττες!

Ακόμη και έτσι, παραμένει στην τέταρτη και τελευταία θέση που οδηγεί στην άνοδο, αλλά πλέον σε απόσταση βολής, στο +3, από την πέμπτη Αβαϊ.

Και ο τεχνικός της, Φάμπιο Καρίλε, αρχίζει να νιώθει πάλι έντονη την πίεση προς το πρόσωπο του.