8η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σουόνσι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Καμπάνιο στο 15’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Νάιτ στο 76’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να αποσπάσει, πραγματοποιώντας μια καλή εμφάνιση. Αν και έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και κατάφερε στην επανάληψη να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί ώστε να ξεπεράσει το δύσκολο εμπόδιο της μαχητικής και άκρως επικίνδυνης Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Άφησε θετικές εντυπώσεις στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της, νικώντας την Όξφορντ (2-1) και περνώντας με ισοπαλία από την έδρα της Σουόνσι (1-1). Σκοράρει με σχετική άνεση στα περισσότερα ματς, ειδικά εντός έδρας, όμως είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ.

Μπρίστολ Σίτι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Φέρλονγκ στο 9’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γουίντας στο 23’. Το 2-1 πέτυχε ο Μάχα στο 65’ και το 2-2 ο Μοουάτ στο 84’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μουσάμπα στο 86’.

Τεράστια νίκη πανηγύρισε το Σάββατο κόντρα στην πρωτοπόρο Γουέστ Μπρομ. Πήρε ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά βρήκε τρόπο να πετύχει το καθοριστικό γκολ που της χάρισε το τρίποντο.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από τη σπουδαία νίκη που απέσπασε το Σάββατο. Αποτελεί κίνδυνο για κάθε άμυνα, το έχει αποδείξει αρκετές φορές φέτος, ακόμα κι αν βρισκόμαστε στην αρχή της σεζόν, έχοντας βρει δίχτυα στα περισσότερα ματς που έδωσε μέχρι στιγμής. Δεν φημίζεται για τη σταθερή της άμυνα και αυτό της έχει στερήσει βαθμούς, με αποτέλεσμα να βρίσκεται μόλις στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού.