* 13η αγωνιστική

*Τρία σερί over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΡΕΪΝΤΡΙ ΤΑΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: H Μπρέιντρι έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ρότσντεϊλ, με τέρμα του Μίτσελ στο έβδομο λεπτό της αναμέτρησης. Είχε αρκετές ευκαιρίες να ισοφαρίσει, αλλά θα μπορούσε να είχε δεχθεί και δεύτερο γκολ ως το τέλος του αγώνα.

Η χαρά της νίκης κράτησε μόνο μία αγωνιστική για τη Μπρέιντρι, που επέστρεψε στις ήττες, χάνοντας με 1-0 εκτός έδρας από την Ρότσντεϊλ. Αυτή ήταν η τέταρτη της ήττα στους πέντε τελευταίους αγώνες, έπειτα από τέσσερις σερί ισοπαλίες στις προηγούμενες αναμετρήσεις.

Στο γήπεδό της έχει μόνο δύο ήττες αλλά και μόνο μία νίκη, στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της εκεί,με αποτέλεσμα να βρίσκεται πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, τουλάχιστον εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και σε απόσταση βολής από αυτήν.

Μπρέιντρι Στατιστικά

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Τρία συνεχόμενα N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλτρινχαμ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Τάμγουορθ, σκοράροντας δύο γκολ με τους Νιούμπι (61’), Αμαλουζόρ (78’). Όμως ένα λεπτό μετά το δεύτερο γκολ έμεινε με παίκτη λιγότερο, το οποίο ευτυχώς γι’ αυτήν το πλήρωσε μόνο με ένα τέρμα στις καθυστερήσεις που δέχθηκε από τον Κρίνεϊ.

H Όλτρινχαμ δείχνει να ανεβαίνει σιγά – σιγά, αφού κέρδισε με 1-2 εκτός έδρας την Τάμγουορθ, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες!

Έχει κερδίσει δύο από τα έξι εκτός έδρας παιχνίδια της, αν και η τελευταία νίκη ήταν η πρώτη έπειτα από τρεις αγώνες μακριά από την έδρα της που δεν τα είχε καταφέρει.

Γενικώς το ξεκίνημα της σεζόν δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί καλό, για μία ομάδα που άλλαξε στάτους εδώ και δύο χρόνια, από ερασιτεχνικό σωματείο σε επαγγελματικό, με απώτερο στόχο την άνοδο.

Αλλά ανεβαίνει στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, φτάνοντας στην ένατη θέση του, πλησιάζοντας στο -3 την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου .