*Φάση των “16” στο κύπελλο Δανίας. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Αυτή είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που οι δυο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες.

ΜΠΡΑΜΠΡΑΝΤ (Δ’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Σάντμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο όγδοο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον Μπρινκ στο 21′.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε αήττητη η Μπράμπραντ, μετά και το εντός 2-1 επί της Χόλστεμπρο. Το περασμένο Σάββατο, φιλοξενήθηκε από τη Σάντμπι, για την τέταρτη κατηγορία της χώρας, με την οποία έμειναν στο 1-1.

Αν και βρέθηκε πίσω με το “καλημέρα”, ισοφάρισε μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου, με το σκορ να μένει ως έχει μέχρι το φινάλε, παρά τις όποιες προσπάθειες.

Βρίσκεται σε τριπλή ισοβαθμία με τις Νάεσμπι και Όντερ στην τέταρτη θέση της κατηγορίας, τη στιγμή που είναι αήττητη στα επτά τελευταία εντός της (6-1-0), έχοντας επικρατήσει στα πέντε πιο πρόσφατα.

Μετράει ήδη τρεις προκρίσεις στο φετινό κύπελλο, αρχικά κόντρα σε Κρίστιανσμπιεργκ (1-3 εκτός) και Θίστεντ (3-0 εντός), ενώ στον προηγούμενο γύρο έκανε την έκπληξη, αφήνοντας εκτός τη Ράντερς (1-0 εντός).

Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΟΡΝΤΖΕΛΑΝΤ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Σίλκεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τρίτο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 75′ με το αυτογκόλ του Σόνε.

Αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων για τη Νόρντζελαντ, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία σε όλες τις διοργανώσεις. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Γενς Όλσεν υποδέχθηκε τη Σίλκεμποργκ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος.

Ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι και βρέθηκε με το “καλημέρα” στο κυνήγι του σκορ. Αφού δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική μέχρι την ανάπαυλα, με την επιστροφή από τα αποδυτήρια έγινε πιο απαιτητική και δημιούργησε φάσεις, για να φτάσει εν τέλει στην ισοφάριση με αυτογκόλ, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Πρώτη απώλεια μετά τις δυο νίκες κόντρα σε Μπρόντμπι (4-1 εντός) και Σοντερίσκε (1-4 εκτός), οπότε και για την ώρα είναι στην πέμπτη θέση της κατάταξης. Πήρε το διπλό και στα δυο πιο πρόσφατα εκτός της, στα οποία σημείωσε εννέα τέρματα.

Ρίχτηκε στη μάχη του φετινού κυπέλλου από τον προηγούμενο γύρο, όπου δεν είχε πρόβλημα να πετάξει εκτός τη Φρέμαντ Άμαγκερ, την οποία και συνέτριψε με 0-5.