*14η αγωνιστική

*2/2 νίκες για την Χάλιφαξ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

ΜΠΟΣΤΟΝ ΓΙΟΥΝ.

Προηγούμενο ματς: H Μπόστον έχασε 0-4 εντός έδρας από την Γκέινσμπορο, με δύο γρήγορα γκολ από τους Χάουι (3’), Μπατρόιντ (15’), ενώ ήρθαν άλλα δύο στο δεύτερο ημίχρονο από τους Χάουι (67’), Πρέστον (79’).

H Μπόστον ισοφάρισε στις καθυστερήσεις την Γκέινσμπορο, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, εκτός έδρας στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για το κύπελλο, εξασφάλισε επαναληπτικό στην έδρα της, για να διασυρθεί εκεί με 0-4 και να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού!

Έχει συμπληρώσει εννιά σερί αγώνες χωρίς νίκη, με πέντε ήττες σε αυτό το διάστημα, ενώ τόσα παιχνίδια (εννιά) έχει και χωρίς νίκη στο γήπεδό της, με εφτά ήττες αυτή τη φορά.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -4 από μία θέση παραμονής.

Στατιστικά

*Πέντε σερί over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*4/5 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Όλνταμ, με γκολ που δέχθηκε από τους Φόντοπ – Τάλουμ (10’, 32’), Λάντστραμ (27’), Χάι (41’ αυτ.), καταφέρνοντας απλά να μειώσει κάποια στιγμή με τους Γουότερς (36’), Κάμινγκς (77’).

Η Χάλιφαξ έχασε με 4-2 εκτός έδρας από την Όλνταμ, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού σκόραρε μόνο μετά τα τέσσερα γκολ που δέχθηκε, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του κυπέλλου!

Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια, με δύο συνεχόμενες μακριά από την έδρα της, έπειτα από τέσσερις αγώνες εκτός έδρας στους οποίους ήταν αήττητη, έχοντας δύο ισοπαλίες και δύο νίκες.

Παραμένει στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 8η θέση του, αλλά πλησίασε στο -1 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου.