*15η αγωνιστική

*Η Φάιλντ έχει κερδίσει τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα!

ΜΠΟΣΤΟΝ ΓΙΟΥΝ.

Προηγούμενο ματς: Η Μπόστον έχασε 0-1 εντός έδρας από την Χάλιφαξ με τέρμα του Ολαγουαμπόρι μόλις στο πρώτο λεπτό, χωρίς να καταφέρει να ισοφαρίσει ως το τέλος.

H Μπόστον έχασε και από την Χάλιφαξ με 0-1, σε έναν αγώνα που είχε την ιδιαιτερότητα πώς κυνηγούσε στο σκορ από το πρώτο λεπτό και δεν κατάφερε να αντιδράσει.

Έχει συμπληρώσει 10 σερί αγώνες χωρίς νίκη, με έξι ήττες σε αυτό το διάστημα, ενώ τόσα παιχνίδια (10) έχει και χωρίς νίκη στο γήπεδό της, με οκτώ ήττες αυτή τη φορά.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -4 από μία θέση παραμονής.

Ακόμη πάντως ο τεχνικός της, Ίαν Κάλβερχαουζ, αντέχει στον πάγκο του.

Στατιστικά

*5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*4/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΦΑΪΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: H Φάιλντ έχασε 4-0 εκτός έδρας από την Ντάγκεναμ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Ενγκουεσάν στο 41’, ενώ “έφαγε” τρία ακόμη γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Λονγκ (51’ αυτ.), Μορίας (76’), Στίφενσον (89’).

Η Φάιλντ έχασε και από την Ντάγκεναμ με 4-0 εκτός έδρας, γνωρίζοντας τέταρτη ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια, δεύτερη σερί με τον Κέβιν Φίλιπς στον πάγκο της, ο οποίος έχει δει τη νέα του ομάδα να δέχεται οκτώ γκολ σε δύο αγώνες! Και σίγουρα δεν ήταν αυτή η αντίδραση που ζήτησε από τους παίκτες του, μετά την προηγούμενη “τεσσάρα” στο ντεμπούτο του!

Γενικότερα κερδίζει σπάνια και δύσκολα τη φετινή σεζόν, έχει μόλις τρεις νίκες, όλες στο γήπεδό της. Μακριά από αυτό δεν έχει κερδίσει, αντιθέτως έχει έξι ήττες σε εφτά αγώνες, με τις πέντε πιο πρόσφατες, χωρίς να έχει σκοράρει καν!

Βρέθηκε εντός ζώνης υποβιβασμού αλλά σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από θέση παραμονής.