3η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 2/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΕΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λέστερ Κ21 με σκορ 3-1, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρίτσαρντς στο 57’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπένετ στο 68’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σουίνι στο 83’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νταντόμο στο 84’.

Καλή εμφάνιση και εν τέλη άνετη επικράτηση για τη Μπέρτον. Αν και έμεινε πίσω στο σκορ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και κατάφερε να το ανατρέψει, παίρνοντας μάλιστα και «ασφαλές» προβάδισμα στα τελευταία λεπτά.

Μια αντίστοιχη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει και σήμερα, προκειμένου να αποσπάσει το πρώτο της τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα. Έχει αφήσει πολύ θετικά στοιχεία στα περισσότερα παιχνίδια της, κυρίως όμως μεσοεπιθετικά, αφού σκόραρε με συνέπεια στα περισσότερα, παρ’ όλα αυτά είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να έχει δεχθεί γκολ σε όλες τις αναμετρήσεις της.

Μπέρτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κρίσταλ Πάλας Κ21 με σκορ 1-0, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Σίμπσον στο 32’.

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη για τη Στίβενεϊτζ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, το οποίο διατήρησε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει σήμερα, επιστρέφοντας σε αυτές στο πρωτάθλημα. Από τις πιο μαχητικές ομάδες μέχρι στιγμής, μοιάζει ασταμάτητη επιθετικά, έχοντας βρει δίχτυα σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι αμυντικά, αν και δείχνει σε μερικές περιπτώσεις βελτιώσεις στον τομέα αυτόν.