9η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΕΡΝΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πλίμουθ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Μπράουνχιλ με πέναλτι στο 26’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Μπέρνλι παρά το χαμηλό σκορ. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί από το σημείο του πέναλτι από το πρώτο ημίχρονο. Αμυντικά δεν κινδύνευσε καθόλου, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη.

Σε αρκετά καλή κατάσταση βρίσκεται, όπως φάνηκε δεν την πτόησε καθόλου το στραβοπάτημα κόντρα στην Όξφορντ (0-0), επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Παραμένει αήττητη εδώ και πέντε αγωνιστικές, σκόραρε στις τέσσερις από αυτές, ενώ κράτησε το μηδέν παθητικό στις τρεις. Εντός έδρας είναι εξαιρετική, μετράει τρεις νίκες σε τέσσερα παιχνίδια (3-1-0), με 9 γκολ υπέρ και 2 κατά. Βρίσκεται πλέον στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο -1 από την πρωτοπόρο Σάντερλαντ.

Μπέρνλι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουότφορντ, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-00 ο Όσμαγιτς στο 53’ και το 2-0 ο ίδιος στο 65’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ΜακΚαν στο 75’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Πρέστον. Πρώτο ημίχρονο χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες και κανένα γκολ. Στην επανάληψη όμως πάτησε το «γκάζι» και κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές, «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκη με σχετική ευκολία.

Ανεβασμένη ψυχολογικά ύστερα από την επικράτησή της αυτή, θέλει ιδανικά να δώσει συνέχεια, όμως το έργο της αναμένεται αρκετά δύσκολο. Αντιμετωπίζει μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες του πρωταθλήματος και μάλιστα μακριά από το γήπεδό της. Μέχρι στιγμής έχει δείξει πως δυσκολεύεται πολύ στις εξόδους της, μετρώντας μόλις μία νίκη σε πέντε αγώνες, σε όλες τις διοργανώσεις. Σημαντική απουσία ο επιθετικός Όσμαγιτς, ο οποίος είναι τιμωρημένος για οκτώ αγωνιστικές.