13η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 8/8 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 8/8 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Λίνκολν με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Τσανταμάρτερι στο 1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άντερσον στο 14’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Γουίλουμσον στο 52’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άντερσον στο 79’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Μπέρμιγχαμ. Αν και μπήκε νωθρά, μένοντας πίσω στο σκορ με το ξεκίνημα του αγώνα, στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ισοφαρίζοντας αρχικά πριν το ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Δεν φάνηκε να την πτοεί καθόλου η απρόσμενη ήττα κόντρα στη Τσάρλτον, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες και στο πρωτάθλημα. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, έχει δείξει από νωρίς τις προθέσεις της για τη φετινή σεζόν και όπως φαίνεται θα πρωταγωνιστήσει. Σκοράρει σχεδόν μόνιμα, ενώ σε γενικές γραμμές έχει δείξει θετικά στοιχεία στα μετόπισθεν. Πρωτοπόρος αυτή τη στιγμή, στο +2 από τη 2η Ρέξαμ, έχοντας και μία αγωνιστική λιγότερη.

Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κόλινς στο 61’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γουίλιαμς στο 63’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νταντόμο στο 66’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Μπόλτον. Καλύτερη στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Ελάχιστα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν, χωρίς όμως αυτό να τις στερήσει βαθμούς.

Αρκετά δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει την πρωτοπόρο Μπέρμιγχαμ. Δυνατό «τεστ» και μάλιστα μακριά από το γήπεδό της. Είναι ομάδα που βασίζεται στην επίθεσή της προκειμένου να αποσπάσει θετικά αποτελέσματα, παραμελώντας σχεδόν μονίμως τα αμυντικά της καθήκοντα, κάτι το οποίο την έχει φέρει σε αρκετές περιπτώσεις σε δύσκολη θέση.