4η αγωνιστική

*Αήττητη η Μπαστιά σε δέκα συνολικά εντός με αντίπαλο την Τρουά, έχοντας επικρατήσει στα 8/10.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΜΠΑΣΤΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Μαρτίγκ, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Ροντρίγκες στο 50ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει η Μπαστιά, μετά και τα τρία πρώτα παιχνίδια της σεζόν, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία στις υποχρεώσεις της. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Μπενουά Ταβενό φιλοξενήθηκε από τη Μαρτίνγκ, σε ουδέτερη έδρα, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Μπορεί να είχε λιγότερες τελικά, αλλά ήταν πιο αποτελεσματική, για να να σημειώσει το μοναδικό τέρμα με την επιστροφή από τα αποδυτήρια.

Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά και το εντός 1-0 επί της Αμιάν, ενώ είχε προηγηθεί η ισοπαλία 1-1 της πρεμιέρας με τη Μετς, εκτός. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα αντιμετωπίζει

Μπαστιά Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΡΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Αζαξιό, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Σαΐντ στο 12ο λεπτό, για να μείνει με δέκα παίκτες στο 45′, όταν και αποβλήθηκε ο Χαμντί, και εν τέλει να δεχθεί την ανατροπή (πεν. 52′, 89′).

Την τρίτη της ήττα στα ισάριθμα πρώτα παιχνίδια της σεζόν υπέστη η Τρουά. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Ντουμόντ φιλοξενήθηκε από την Αζαξιό, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Αν και προηγήθηκε από νωρίς, στην πορεία “πλήρωσε” με το χειρότερο τρόπο το αριθμητικό της μειονέκτημα από το φινάλε του ημιχρόνου, καθώς δεν άντεξε στην πίεση και δέχθηκε την ανατροπή.

Είχαν προηγηθεί αυτές από Γκινγκάμπ (4-0 εκτός) και Κλερμόν (0-1 εντός). Έδωσε δανεικό στην Άαλμποργκ τον μπακ Αντρέας Μπρους, ενώ στη Βίρτον θα συνεχίσει ο νεαρός αμυντικός Ερίκ Ενζό. Εκτίει τιμωρία δυο αγωνιστικών ο μπακ Χαμντί, που αποβλήθηκε στο τελευταίο.