*13η αγωνιστική

*4/4 αγώνες με 2-3 γκολ στα μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: H Μπάροου έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Άκρινγκτον, με ένα τέρμα του Γουάλεϊ στο όγδοο λεπτό, χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει.

H Μπάροου μετά την ήττα της από την ουραγό Μόρκαμ, έχασε και από την Άκρινγκτον με 1-0 εκτός έδρας, με αποτέλεσμα να αποτελεί τον καλύτερο αντίπαλο, ως τώρα, για όποια ομάδα ψάχνει μία νίκη – αναγέννηση!

Από τη στιγμή που έπαιξε με την Τσέλσι για το Λιγκ Καπ, όπως συμβαίνει συχνά με ομάδες τέτοιων κατηγοριών, έπειτα από ανάλογα παιχνίδια, έχει έξι ήττες σε εφτά παιχνίδια, κερδίζοντας μόνο την Τσέλτεναμ εντός έδρας.

Πάντως ο τεχνικός της, Στέφεν Κλέμενς παραμένει αισιόδοξος, λέγοντας πώς οι παίκτες του μπορούν να δείξουν από το τι είναι φτιαγμένοι στον σημερινό αγώνα.

Άλλωστε, παρά την πτωτική της πορεία, είναι πάντα σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην έβδομη θέση του, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφ για την άνοδο, στο +1 από δύο ομάδες πίσω της, αλλά και στο -3 από την τρίτη και τελευταία θέση που οδηγεί στην απευθείας άνοδο.

Στατιστικά

*7/8 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γουίμπλεντον, με τέρμα του Πλατ στο 67ο λεπτό.

Η Νοτς Κάουντι κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Γουίμπλεντον, δίνοντας τέλος σε μία αρνητική παράδοση ετών! Ταυτόχρονα επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από τρεις σερί αγώνες που δεν είχε καταφέρει να κερδίσει.

Βέβαια το εντυπωσιακό – παράδοξο είναι πώς παραμένει χωρίς ήττα μακριά από την έδρα της όλη τη φετινή σεζόν, με τέσσερις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες!

Άλλο ένα παράδοξο που της συνέβη είναι πώς παρόλο που νίκησε την τελευταία αγωνιστική, έχασε μία θέση στο βαθμολογικό πίνακα. Από τρίτη, έπεσε τέταρτη, επειδή η Γουόλσολ με την οποία είναι ισόβαθμη κέρδισε με μεγάλο σκορ και βελτίωσε τη διαφορά τερμάτων της!

Πάντως παραμένει στο -2 από την κορυφή, αλλά ξέφυγε στο +4 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφ για την άνοδο.