* 13η αγωνιστική

*3/4 G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: H Μπαρνέτ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Φάιλντ σκοράροντας δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Καμπάμπα (57’), Στεντ (95’), έχοντας και δοκάρι της στο πρώτο ημίχρονο.

Η Μπαρνέτ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Φάιλντ, πετυχαίνοντας πέμπτη συνεχόμενη νίκη, δεύτερη σερί εκτός έδρας χωρίς να έχει δεχθεί γκολ. Αλλά ήταν και όγδοη συνολικά στο πρωτάθλημα, έχοντας και τρεις ήττες, όλες μακριά από την έδρα της.

Στο γήπεδό της έχει πετύχει το απόλυτο, με 6/6 νίκες, ενώ εξακολουθεί να είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει ακόμη ισοπαλία στο πρωτάθλημα.

Αξίζει να σημειωθεί πώς πριν ξεκινήσει η σεζόν, θεωρούταν από τα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου. Και δείχνει να δικαιώνει αυτή την επιλογή ως τώρα, αφού είναι συνεχώς στις πρώτες θέσεις.

Πλέον έμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, στο +2 από την δεύτερη θέση, έχοντας και την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Μπαρνέτ Στατιστικά

*Τρία σερί N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/12 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΟΣΤΟΝ ΓΙΟΥΝ.

Προηγούμενο ματς: Η Μπόστον έχασε 1-2 εντός έδρας από την Μέιντενχεντ, αν και προηγήθηκε με τον Μιλς στο όγδοο λεπτό. Ισοφαρίστηκε από τον ΜακΓκλούσκι στο 19’ και αφού γλίτωσε από το δοκάρι της, δέχθηκε τελικά δεύτερο τέρμα από τον Σμιθ στο 70’.

H Μπόστον έχασε και από την Μέιντενχεντ με 1-2 εντός έδρας, τρίτη συνεχόμενη ήττα, τέταρτη στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια νίκη.

Μάλιστα ακόμη ψάχνει την πρώτη νίκη στο γήπεδό της μετά την άνοδο της στην κατηγορία, έχοντας πέντε ήττες στα εφτά παιχνίδια που έχει παίξει εντός στο πρωτάθλημα.

Ευτυχώς γι’ αυτήν έχει πάρει δύο νίκες, απρόσμενες μάλιστα, μακριά από την έδρα της, αλλά ακόμη και έτσι, μπήκε πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -1 από μία θέση παραμονής.