*7η αγωνιστική

*Over 2,5 στα έντεκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εκτός) με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Ο Κιμ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους (15′), τα δεδομένα ανέτρεψαν οι Μαρμούς (22′) και Εκιτικέ (35′). Η Μπάγερν Μονάχου έκανε το 3-2 με Ουπαμεκανό (38′) και Ολίσε (53′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαρμούς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δευτερόλεπτα μακριά απ’ το να αλώσει την έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης έφτασε η Μπάγερν Μονάχου πριν τη διακοπή της Μπουντεσλίγκα. Διατήρησε τα ηνία της αναμέτρησης από το ξεκίνημα φτάνοντας σε ποσοστό κατοχής 74%, δημιούργησε 24 ευκαιρίες εκ των οποίων οι 13 βρήκαν στόχο και είχε δοκάρι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων σε προσπαθεια του Μούλερ.

Δεν κατάφερε να περιορίσει σε κανένα σημείο τη δράση του εκπληκτικού Μαρμούς που αναδείχθηκε MVP σκοράροντας δύο φορές και μοιράζοντας μία ασίστ. Οι Βαυαροί διατηρήθηκαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και, πλέον, ισορροπούν με τη Λειψία. Πανηγύρισαν 69 νίκες σε 110 συνολικά αναμετρήσεις που έδωσαν κόντρα στην Στουτγκάρδη στην Μπουντεσλίγκα (22 ισοπαλίες, 19 ήττες).

Την 400η συμμετοχή του με τη φανέλα της Μπάγερν Μονάχου, η οποία έχει τα περισσότερα xGoals από κάθε άλλη ομάδα στο φετινό πρωτάθλημα (13.8), πρόκειται να πραγματοποιήσει ο Κίμιχ που έχει τις περισσότερες επαφές (765) και πάσες (675). “Η Στουτγκάρδη έχει δείξει τι μπορεί να πετύχει, πάντα ασκεί ισχυρή πίεση και βρίσκει τις κατάλληλες λύσεις”, ανέφερε ο προπονητής Κομπανί. Την Τετάρτη (23/10) φιλοξενείται στην έδρα της Μπαρσελόνα για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Στατιστικά

*Over 4,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Χόφενχαϊμ. Ο Ζαντρέ άνοιξε το σκορ στο 44′ για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντεμίροβιτς στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τρεις σερί ισοπαλίες σημείωσε η Στουτγκάρδη πριν τη διακοπή της Μπουντεσλίγκα για τις Εθνικές, δίνοντας συνέχεια σε αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων. Στις 6 του μηνός υποδέχτηκε τη Χόφενχαϊμ απ’ την οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν συμπληρωθούν τα 45′. Της άσκησε πίεση στο δεύτερο ημίχρονο καταφέρνοντας να γλιτώσει την ήττα στο βάθος των καθυστερήσεων με Ντεμίροβιτς, ο οποίος έφτασε τα πέντε γκολ σε έξι συμμετοχές στην Μπουντεσλίγκα.

Ολοκλήρωσε με 2.05 xGoals κι ανάγκασε σε πέντε αποκρούσεις τον αντίπαλο πορτιέρο Μπάουμαν που αποσόβησε 1.39 γκολ. Την τελευταία φορά που αντιμετώπισε την Μπάγερν Μονάχου η Στουτγκάρδη επικράτησε με 3-1 στη “MHPArena”, θα πρέπει να γυρίσουμε στο 2007 για να βρούμε πότε έκανε το σχετικό 2Χ2. Έχει σκοράρει τουλάχιστον από μία φορά στις 22 τελευταίες αγωνιστικές της, ανεξαρτήτως αντιπάλου και έδρας.

“Έγραψε” μεγαλύτερο σχετικό σερί από το 1984 μέχρι το 1985. Αξίζει να σημειώσουμε πως μετράει επτά γκολ από στημένες φάσεις στο φετινό πρωτάθλημα. “Η Μπάγερν Μονάχου έχει και πάλι την παλιά δυναμική της, εμφανίζεται πάντα καλά προετοιμασμένη. Θέλουμε να αξιοποιήσουμε τις ευκαιρίες που θα δημιουργήσουμε”, είπε ο προπονητής Χένες. Την Τρίτη (22/10) φιλοξενείται στην έδρα της Γιουβέντους για το Τσάμπιονς Λιγκ.