*4η αγωνιστική

*15/20 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΜΟΡΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Μόρκαμ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ, με τέρμα του Κλίφτον στο 20’.

Η Μόρκαμ δυστυχώς γι’ αυτήν επιβεβαιώνει τις δυσοίωνες προβλέψεις πριν αρχίσει το πρωτάθλημα, πώς θα είναι το πρώτο φαβορί για υποβιβασμό. Έχει μπει από νωρίς στη θέση του ουραγού, αφού έχασε και από την Ντονκάστερ με 1–0 εκτός έδρας.

Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια, μπορεί να μην δέχεται πολλά γκολ, αλλά ακόμη δεν έχει σκοράρει κάποιο τέρμα!

Είναι πλέον η μοναδική ομάδα που δεν έχει βάλει ούτε γκολ, αφού στο πρωτάθλημα είναι και η Κρου, η οποία έβαλε όμως στο Λιγκ Καπ.

Το ξεκάθαρο πρόβλημα είναι στο σκοράρισμα, αφού είναι μία από τις τέσσερις ομάδες της κατηγορίας χωρίς γκολ στο πρωτάθλημα. Γι’ αυτό και ο τεχνικός της, Ντέρεκ Άνταμς, ζήτησε από τους παίκτες του, απλά να εκμεταλλεύονται τις ευκαιρίες που δημιουργούν.

Μόρκαμ Στατιστικά

*4/4 Ν/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*3/4 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Άκρινγκτον, παρόλο που προσωρνά ισοφαρίστηκε από τον Γουάλεϊ στο 38’, έχοντας προηγηθεί με αυτογκόλ του Κουίρκ στο 12’. Πήρε τη νίκη με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από πέναλτι του Μπέικερ Ρίτσαρντσον στο 52’ και με τον Γουίλιντιγκ στο 63ο λεπτό.

Η Νιούπορτ χρειάστηκε να περάσουν δύο αγώνες, ένας στο πρωτάθλημα και ένας στο Λιγκ Καπ, τους οποίους έχασε αμφότερους, για να πετύχει επιτέλους την πρώτη της νίκη στη σεζόν, απέναντι μάλιστα σε σχετικά δύσκολο αντίπαλο, κερδίζοντας 3-1 εντός έδρας την Ντονκάστερ.

Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη του νέου πρότζεκτ της ομάδας, με νέα ιδιοκτησία και νέο προπονητή, τον Πορτογάλο, Νέλσον Ζαρντίμ, ο οποίος θα καθίσει για πρώτη φορά σε πάγκο αγγλικής ομάδας!

Αν μη τι άλλο, το τελευταίο αποτέλεσμα δίνει χρόνο στο νέο τεχνικό τιμ να μάθει περισσότερα πράγματα για το αγγλικό ποδόσφαιρο και αυτές τις κατηγορίες.