*5η αγωνιστική

*Η Μόντσα κράτησε το μηδέν στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΟΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Ίντερ. Ο Ντάνι Μότα άνοιξε το σκορ στο 81′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι επτά λεπτά αργότερα με Ντούμφρις.

Άντεξε στην αφόρητη πίεση που δέχτηκε σε ολόκληρη τη διάρκεια της αναμέτρησης, έκανε γκολ μία από τις μόλις δύο on target ευκαιρίες που δημιούργησε και κάπως έτσι η Μόντσα έκλεψε έναν βαθμό από την Ίντερ μπροστά στο κοινό της. Εκ των κορυφαίων για το συγκρότημα του Νέστα ο Κυριακόπουλος, είχε 77% ευστοχία στις πάσες (27/35) και, κυρίως, 11/11 επιτυχημένες μονομαχίες στο έδαφος!

Τρεις βαθμούς με ισάριθμες ισοπαλίες συγκέντρωσε σε τέσσερις αγωνιστικές, σήμερα έχει άλλη μία αναμέτρηση μπροστά στο κοινό της με αντίπαλο την Μπολόνια. “Η ομάδα μεγαλώνει αγωνιστικά, θα παλέψουμε με όλες τις δυνάμεις μας για τη νίκη.

Ο Βιτσέντζο Ιταλιάνο αποτελεί έναν σπουδαίο προπονητή”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο Αλεσάντρο Νέστα. Την προηγούμενη σεζόν οι “μπιανκορόσι” αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς γκολ με την Μπολόνια στο “U-Power”. Δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά τα αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν.

ΜΟΝΤΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΟΛΟΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με τη Σαχτάρ. Οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε πέναλτι του Σουντάκοφ μόλις στο 4′.

Στάθηκε όρθια στην αναμέτρηση με τη Σαχτάρ χάρη στον τερματοφύλακα της Σκορούπσκι, ο οποίος απέκρουσε πέναλτι του Σουντάκοφ μόλις στο 4′. Η Μπολόνια ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και δημιούργησε τις ευκαιρίες για να κάμψει την αντίσταση των Ουκρανών στην παρθενική συμμετοχή της στο Τσάμπιονς Λιγκ, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τελικά από ένα βαθμό.

Χωρίς νίκη παραμένουν οι “μπιανκορόσι” απ’ το ξεκίνημα της σεζόν (0-4-1), την προηγούμενη βδομάδα βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 στην έδρα της Κόμο ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις με πανέμορφο πλασέ του Ίλινγκ-Τζούνιορ.

“Έχουμε σωστή αγωνιστική νοοτροπία, ωστόσο θα πρέπει να βελτιωθούμε στα τελειώματά μας”, ανέφερε χαρακτηριστικά ο προπονητής Ιταλιάνο. Θέση βασικού αναμένεται να πάρει ο Νταλίνγκα στην κορυφή της επίθεσης, αφήνοντας στον πάγκο τον Κάστρο που αγωνίστηκε μεσοβδόμαδα. Στο κέντρο της αμυντικής γραμμής θα επιστρέψει ο Καζάλε. Νοκ άουτ τέθηκε ο Πομπέγκα.