*Διεθνής φιλική αναμέτρηση.

*Το απόλυτο έχει η Μολδαβία σε οκτώ συνολικά αναμετρήσεις κόντρα στο Σαν Μαρίνο.

*No Goal και τα οκτώ συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΜΟΛΔΑΒΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Μάλτας, για το Nations League. Προηγήθηκε με τον Καϊμάκοφ στο 32ο λεπτό, για να βρει και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με το πέναλτι του Νικολαέσκου.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Nations League, η Μολδαβία. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Σεργκέι Κλεσκένκο υποδέχθηκε τη Μάλτα, της οποίας και επικράτησε με 2-0, στην πρεμιέρα του δευτέρου ομίλου στη League D.

Μπήκε πιο δυναμικά και αφού έχασε κάποιες ευκαιρίες, λίγο μετά το μισάωρο πήρε τα ηνία με μια απευθείας εκτέλεση φάουλ. Γεγονός που έδωσε ψυχολογία, πίεσε περισσότερο και στο φινάλε του ημιχρόνου κέρδισε πέναλτι για το 2-0. Πιο ισορροπημένο το παιχνίδι μετά την ανάπαυλα, γλίτωσε τη μείωση στο 48′ και τέσσερα λεπτά μετά είχε δοκάρι για το 3-0, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι τέλους.

Τρίτη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που έχει δώσει (3-0-1), είχαν προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Νήσους Κέιμαν (4-0) και Κύπρο (3-2), αμφότερες με φιλικό χαρακτήρα. Τον ερχόμενο Οκτώβριο, θα παίξει κόντρα σε Ανδόρα (10/10 εντός) και Μάλτα (13/10 εκτός), για το Nations League.

Μολδαβία Στατιστικά

*Over 3.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί του Λιχτενστάιν, για το Nations League. Βρήκε δίχτυα με τον Σενσόλι στο 53ο λεπτό.

Ιστορία κατάφερε να γράψει το Σαν Μαρίνο, καθώς κατάφερε επιτέλους να πανηγυρίσει τη νίκη. Πιο συγκεκριμένα, την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Ρομπέρτο Τσέβολι υποδέχθηκε το Λιχτενστάιν, στην πρεμιέρα του πρώτου ομίλου στη League D, του οποίου και επικράτησε με 1-0.

Σε ένα γενικά ισορροπημένο ματς ανάμεσα τους και με κάποιες αξιόλογες ευκαιρίες, γλίτωσε τα χειρότερα με τη συμπλήρωση μισής ώρας, όταν και χρειάστηκε τη χρήση VAR για να ακυρωθεί τέρμα των φιλοξενούμενων. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, ένα λάθος στην αντίπαλη άμυνα έδωσε το δικαίωμα στο Σαν Μαρίνο να βρει δίχτυα, το οποίο κράτησε μέχρι τέλους, παρά τις όποιες προσπάθειες του Λιχτενστάιν.

Είχε να κερδίσει εδώ και 140 παιχνίδια (0-1-133) και περισσότερα από 12.600 λεπτά. Η τελευταία του επικράτηση ήταν σε ένα φιλικό, πάλι με το Λιχτενστάιν (1-0), στις 28 Απριλίου 2004.