*18η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους το 2011, με την καθεμία να κερδίζει στην έδρα της.

ΜΙΡΑΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Μιρασόλ έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Αβαϊ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, με χαμένο πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Η Μιρασόλ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Αβαϊ, σε έναν γενικά ισορροπημένος αγώνα, παρόλο που η ίδια έχασε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μάλλον ήταν τυχερή που δεν δέχθηκε κάποιο τέρμα.

Συνεχίζει λοιπόν να διατηρεί το αήττητο της έδρας της στο εθνικό πρωτάθλημα, με έξι νίκες σε οκτώ αγώνες, αλλά ίσως το κρισιμότερο στατιστικό της να είναι πώς δεν έχει δεχθεί καν γκολ σε αυτό το διάστημα!

Αλλά ο ένας βαθμός δεν ήταν αρκετός για να μπει εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που εξασφαλίζουν άνοδο. Παραμένει στην 5η θέση, στο -1 από την ομάδα που είναι ακριβώς πάνω της, ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο!

Γι’ αυτό και ο τεχνικός της, Μότσαρτ, ζήτησε χειρουργική ακρίβεια απόψε από τους παίκτες του, ειδικά στο επιθετικό κομμάτι.

Μιρασόλ Στατιστικά

*11/13 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*12/15 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΟΠΕΡΑΡΙΟ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο έφερε 0-0 εντός έδρας με την Νοβοριζόντινο, σε ένα μέτριο προς κακό παιχνίδι, με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Η Οπεράριο έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με την Νοβοριζοντίνο σε έναν αγώνα έξι βαθμών, αφού έχασε την ευκαιρία με νίκη να “αντικαταστήσει” την προηγούμενη αντίπαλο της στην πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου!

Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν χάνει και κρατάει το μηδέν στην άμυνα, μετά την εντός έδρας νίκη της επί της Γκοϊάς. Αλλά μακριά από το γήπεδο της έχει χάσει τους δύο πιο πρόσφατους αγώνες της.

Στην έδρα της έχει μόλις τρεις ήττες σε 17 αγώνες το 2024, αλλά με μόλις οκτώ νίκες στο ίδιο διάστημα.

Βέβαια το πιο εντυπωσιακό είναι πώς μπορεί να έχει ένα παιχνίδι λιγότερο, αλλά το να έχει ταυτόχρονα την καλύτερη άμυνα και τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.