*Έρχονται από 4/6 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 κόντρα στο Πόρτλαντ. Στο 0-2 το σκορ μέχρι το 38’ για τη Μινεσότα, το Πόρτλαντ μείωσε στο 45’ με πέναλτι και ισοφάρισε στο 73’, το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Δεν είναι σε καλό μομέντουμ, έχασε και απ’ το Πόρτλαντ το Σάββατο και μάλιστα με ανατροπή. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, η Μινεσότα ήταν αποτελεσματική, προηγήθηκε 2-0 και έβαλε τις βάσεις για θετικό αποτέλεσμα. Το Πόρτλαντ μείωσε λίγο πριν την ανάπαυλα και πήρε ψυχολογία, το δεύτερο μέρος ήταν επιθετικός μονόλογος του, ισοφάρισε στο 73’ και έβγαλε αρκετές φάσεις, τελικά δικαιώθηκε για την επιμονή τους στις καθυστερήσεις. Τέταρτη σερί ήττα για τη Μινεσότα μετά το εντός έδρας 0-1 απ’ το Όστιν, το εκτός έδρας 2-0 απ’ το Σιάτλ και το εκτός έδρας 5-3 απ’ το Ντάλας, μετρά ρεκόρ 1-1-5 στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές. Μετρά ρεκόρ 5-3-5 στις 13 τελευταίες αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 7η θέση της Δύσης. Επιστρέφει ο Ντότσον (Μέσος, 15,3).

ΜΙΝΕΣΟΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 10/14 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 13/19 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-3 επί του Σεντ Λούις. Το 0-1 στο 7’ απ’ τον Μπλομ, το 0-2 έκανε ο Λόουεν στο 12’ με πέναλτι. Μείωσε στο 37’ ο Γουάιτ, το 2-2 στο 54’ ο ίδιος παίκτης, που έκανε και το 3-2 στο 61’! Το τελικό 4-2 έκανε ο Πικόλτ στις καθυστερήσεις.

Πήρε σπουδαία νίκη το Σάββατο στο εντός έδρας ματς κόντρα στο Σεντ Λούις, με μεγάλη ανατροπή! Μπήκε πολύ δυνατά το Σεντ Λούις, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 12’, αλλά το Βανκούβερ μείωσε στο 37’ και ισοφάρισε στο 54’. Έκανε μεγάλη αντεπίθεση, έφτασε στην ανατροπή στο 61’, έκανε το 4-2 στο 90’, το τελικό 4-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις. Μεγάλη νίκη για το Βανκούβερ, έβγαλε αντίδραση μετά τις δύο διαδοχικές ήττες από Πόρτλαντ (2-0) και Νιου Ίνγκλαντ (3-2), μετρά ρεκόρ 3-0-3 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 8η θέση της Δύσης. Επιστρέφει ο Σεπφ (Μέσος, 15,1).