*Πρώτος προκριματικός γύρος του Κόνφερενς Λιγκ. Διπλοί αγώνες, σε περίπτωση ισόπαλου συνολικού σκορ και στα δύο παιχνίδια, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Χωρίς VAR.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Τορπέντο Ζοντίνο – Μιλσάμι 2-4

*Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση την Αστάνα.

➡️ Τα Προγνωστικά Conference League σήμερα

ΜΙΛΣΑΜΙ (Μολδαβία)

Προηγούμενο ματς: Ο θριάμβος με 2-4 απέναντι στην Τορπέντο Ζοντίνο πριν από μια εβδομάδα. Άνοιξε το σκορ στο 19′, διπλασίασε τα τέρματά της στο 30′ αλλά είδε την αντίπαλο να μειώνει άμεσα (33′). Στην επανάληψη, βρήκε άλλα δύο γκολ (50′, 79′) πριν η αντίπαλος μειώσει στο 89′ για το τελικό σκορ.

Μπορεί να κατέβηκε στο ματς απέναντι στην Τορπέντο Ζοντίνο ως αουτσάιντερ, παρόλα αυτά στο γήπεδο μίλησε αφενός η ποιότητά της και αφετέρου η ευρωπαϊκή εμπειρία που έχει αποκτήσει τα τελευταία χρόνια. Τακτικά άψογη, διάβασε το ματς και την αντίπαλο σε μεγάλο βαθμό και επιθετικά βρέθηκε σε μεγάλη μέρα. Το μεγαλύτερο μέρος της δουλειάς έγινε, πλέον χρειάζεται σοβαρότητα για να τελειώσει την πρόκριση στην έδρα της.

Δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να μπει σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης, είχε φτάσει πολύ κοντά την σεζόν 2015-16 αλλά είχε αποκλειστεί στις λεπτομέρειες από την Σεντ Ετιέν. Δεν αναφέρονται αγωνιστικά προβλήματα.

Μιλσάμι Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΤΟΡΠΕΝΤΟ ΖΟΝΤΙΝΟ (Λευκορωσία)

Προηγούμενο ματς: Η βαριά ήττα με 2-4 από την Μιλσάμι την περασμένη εβδομάδα, στην ουδέτερη Ουγγαρία.

Δεν έχει συνηθίσει να δίνει παιχνίδια εκτός συνόρων, ειδικά να χρησιμοποιεί άλλη χώρα για να παίξει εντός έδρας ματς. Φανερά έξω από τα νερά της, έγινε έρμαιο στις ορέξεις της Μιλσάμι και πλέον χρειάζεται μια υπέρβαση αν δεν θέλει να αποχαιρετήσει από νωρίς την Ευρώπη. Οι παίκτες δέχτηκαν σκληρή κριτική μετά το παιχνίδι, κυρίως λόγω της τραγικής αμυντικής συμπεριφοράς που επέδειξαν στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού.

Εντός συνόρων, παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος και σε ισοβαθμία με την Ντιναμό Μινσκ. Δεν αποκλείεται να δώσει βάση εκεί, στο πρώτο ματς έδειξε πως η Ευρώπη δεν την απασχολεί τόσο στην παρούσα φάση. Για σήμερα, δεν υπολογίζονται οι Γιουράσοφ και Λάπτεφ λόγω τραυματισμών.