Προϊστορία: 0-2-2

*15η αγωνιστική

*2/2 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Χάρτλπουλ, αν και προηγήθηκε με πέναλτι του Μπαράτ στο 31ο λεπτό, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Κάμπελ στο 68ο λεπτό.

Η Μέιντενχεντ δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο της σερί, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε κιόλας, φέρνοντας 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Χάρτλπουλ.

Και όσο δεν χάνει, θα εξακολουθεί να διανύει την καλύτερη φετινή περίοδο της, αφού έχει πέντε νίκες στα εφτά τελευταία παιχνίδια που παραμένει αήττητη. Ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, πριν από την τελευταία ισοπαλία.

Αυτά τα αποτελέσματα την έχουν φέρει εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι πάντα σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από αυτήν.

Στατιστικά

*4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εφτά σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΟΛΝΤΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλνταμ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Σάτον, με τον Φόντοπ – Τάλουμ στο 18’ να ανοίγει το σκορ, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Ντέιβις στο 47ο λεπτό. Όμως πήρε γρήγορα εκ νέου προβάδισμα, με τον Ράγκλαν στο 52’, σφραγίζοντας τη νίκη με τέρμα του Νόργουντ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Όλνταμ κέρδισε με 1-3 εκτός έδρας την Σάτον, πετυχαίνοντας άλλη μία νίκη, έβδομη στα οκτώ πιο πρόσφατα παιχνίδια της, όπου έχασε χάσει μόνο από την Σόλιχαλ Μουρς εντός έδρας.

Αυτή είναι και η μοναδική της ήττα στα 11 πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει δώσει, ενώ γενικώς έχει γνωρίσει μόλις δύο ήττες σε όλη τη σεζόν, με την άλλη να είναι από την Όλντερσοτ εκτός έδρας, πριν αρκετό καιρό, έχοντας κερδίσει τις τρεις τελευταίες της αναμετρήσεις μακριά από το γήπεδό της.

Αργά, αλλά σταθερά, έχει ξεκινήσει να ανεβαίνει στο βαθμολογικό πίνακα, φτάνοντας στην 5η θέση, απλά πλέον στο +5 από την όγδοη, ενώ πλησίασε στο -4 την κορυφή.